Reklama

Reklama

Żużel. eWinner 1. Liga. „Ta ostatnia niedziela…”. Pożegnanie Mościc z pierwszą ligą

Już jutro ostatni mecz ligowy sezonu 2021 w Tarnowie. Żużlowcy, którzy naważyli kwaśnego piwa, będą żegnać się ze sfrustrowanymi kibicami. Po takim sezonie pozostaje im tylko przeprosić za swoją postawę. Najlepszymi przeprosinami byłaby wygrana. Unii chyba na tym zależy, bo na mecz z Orłem mają przyjechać gwiazdy – Niels Kristian Iversen i Rohan Tungate.

Tegoroczne losy Unii Tarnów pokazują, jak wiele znaczy dobra organizacja. Choć zbudowano zespół na walkę o fazę play-off, drużyna nie wygrała nawet jednego spotkania. Oczywiście tarnowianie mieli trochę pecha, choćby z rychłą kontuzją Iversena, ale nie zmienia to faktu, że, np. jechali bez Pawła Miesiąca, bo okazało się, że na skład z "Łełkiem" nie wystarczy pieniędzy.

Smutne w tej historii jest również to, jak szybko tarnowianie stracili matematyczne szanse na utrzymanie. Oczywiście często zdarza się, że przewidywania jeszcze z początku sezonu, co do pozycji drużyn, się sprawdzają, ale zawsze pozostają mityczne "matematyczne szanse". A te, tarnowianie stracili już 5 lipca.

Reklama

Od tamtego momentu podopiecznym trenera Barana pozostała walka o honor i jakiekolwiek punkty, by nie skończyć sezonu z zerowym dorobkiem. Ten bój na razie nie idzie zbyt dobrze. Jedyne spotkanie, które od tamtego momentu odjechała Unia, to mecz na własnym torze z Abramczyk Polonią Bydgoszcz przegrany 27:63!

Teraz o punkty powinno być łatwiej, ale z pewnością nie będzie łatwo. Do Tarnowa na ostatni mecz ligowy w tym sezonie przyjedzie Orzeł Łódź. Mobilizacja, by zakończyć sezon na Mościcach pozytywnym akcentem jest duża. Świadczy o tym fakt, że w awizowanym składzie na to spotkanie pojawili się dawno niewidziani Niels Kristian Iversen i Rohan Tungate. Będzie to pierwszy od dawna mecz, w którym tarnowianie pojadą w pełnym składzie. Czy zwyciężą? Szanse na to są chyba największe w całym tym sezonie.

Ostatnie mecze to też zawsze casting przed kolejnym sezonem. Wiadomo, że jeśli Unia nie zakończy swojego istnienia, będzie w przyszłym roku rywalizować na torach 2. Ligi Żużlowej. Wiadomo, że klub będzie chciał zatrzymać w składzie Ernesta Kozę i Oskara Bobera. Pozostali zawodnicy będą mieli okazję udowodnić swoją wartość.

Unia Tarnów:
9. Artur Mroczka
10. Oskar Bober (U24)
11. Ernest Koza
12. Niels-Kristian Iversen
13. Rohan Tungate
14. 
15. Przemysław Konieczny

Orzeł Łódź:
1. Brady Kurtz
2. Norbert Kościuch
3. Piotr Pióro (U24)
4. Marcin Nowak
5. Aleksandr Łoktajew
6. Mateusz Dul
7. Aleksander Grygolec

Początek spotkania w niedzielę 1.08 o godzinie 14:00.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama