Reklama

Reklama

Żużel. eWinner 1. Liga. Siedmiu wspaniałych 9. kolejki. Młodzież atakuje – dwie niespodzianki!

Choć dziewiąta runda eWinner 1. Ligi – poza meczem w Łodzi – nie przyniosła niespodziewanych rezultatów, to miała kilku nieoczywistych bohaterów. Każdy z nich w wybranej przez nas siódemce kolejki.

Vaclav Milik (Cellfast Wilki Krosno) – 14+1 (3,3,3,2*,3)

Najlepszy występ Czecha w tym sezonie. Choć dobrze spisał się np. w meczu na domowym obiekcie przeciwko Unii Tarnów, to nie ustrzegł się wówczas jednej wpadki. Tym razem był kompletny. Pokazał klubowym działaczom, że może być nie tylko silnym zawodnikiem drugiej linii, ale również liderem.

Michael Jepsen Jensen (ROW Rybnik) – 14 (2,3,3,3,3)

Duńczyk szybko zmazał plamę po nieudanym meczu w Gnieźnie przeciwko tamtejszemu Aforti Startowi. W meczu z Abramczyk Polonią otarł się o komplet - przegrał jedynie z Andreasem Lyagerem w swoim premierowym starcie.

Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno) - 12+1 (2,3,3,3,1*)

Najlepszy zawodnik eWinner 1. Ligi nie schodzi poniżej swojego poziomu. Mecz z Aforti Startem Gniezno był kolejnym bardzo dobrym występem wypożyczonego z eWinner Apatora Toruń żużlowca. Można tylko żałować, że nie otrzymał szansy w PGE Ekstralidze.

Reklama

Grzegorz Walasek (Arged Malesa Ostrów Wielkopolski) – 12 (3,3,3,3,-)

Grzegorz Walasek jest niczym wino - im starszy, tym lepszy. I pomyśleć, że najskuteczniejszy obecnie zawodnik Arged Malesa Ostrów Wlkp. miał przed tym sezonem podpisany jedynie kontrakt warszawski. Takiego obrotu spraw nie spodziewał się pewnie sam zainteresowany, jednak podjętej decyzji o podpisaniu aneksu finansowego z pewnością nie żałuje - podobnie jak kibice ostrowskiej drużyny!

Jewgienij Sajdullin (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – 11 (2,3,3,3,0)

Jeśli postawa Grzegorza Walaska jest w tym sezonie niespodzianką, to cóż powiedzieć o występie Jewgienija Sajdullina w Rybniku? Młodziutki Rosjanin rozpoczął zawody w 9. biegu i zaprezentował się co najmniej fenomenalnie. W Bydgoszczy mogą żałować, że Sajdullin jest jedynie wypożyczony z eWinner Apatora Toruń.

Mateusz Dul (Orzeł Łódź) – 9 (1,2,3,3)

Bohater łódzkiego Orła w meczu przeciwko Zdunek Wybrzeżu Gdańsk i najlepiej punktujący zawodnik wespół z Lukiem Beckerem. Młodzieżowiec wygrał dwa biegi, pokonał Rasmusa Jensena, Wiktora Kułakowa, czy Krystiana Pieszczka. Do pełni szczęścia zabrakło jedynie wiktorii drużyny.

Sebastian Szostak (Arged Malesa Ostrów Wielkopolski) – 8+1 (3,0,3,2*)

Kolejny bardzo solidny występ młodzieżowca Arged Malesa Ostrów Wielkopolski. Jak na razie, jest lepszy choćby od Nicolaia Klindta, zdobywając średnio niespełna dwa punkty na bieg. Jeśli utrzyma taką dyspozycję w dalszej fazie sezonu, zimą będzie przebierał w ofertach z PGE Ekstraligi.

Piotr Kaczorek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje