Reklama

Reklama

Żużel. eWinner 1. Liga. ROW - Cellfast Wilki. Prezes beniaminka zapowiada walkę o zwycięstwo. Ljung dogada się ze sprzętem?

Cellfast Wilki nie jadą na inaugurację do Rybnika po najniższy wymiar kary. Tak naprawdę to są beniaminkiem eWinner 1. Ligi tylko z nazwy, bo w kadrze krośnianian znajduje się wielu doświadczonych zawodników. Prezes Grzegorz Leśniak zapowiada walkę o zwycięstwo. Wiele będzie zależało jednak o postawy Petera Ljunga.

Kilka spotkań PGE Ekstraligi oraz eWinner 1. Ligi zostało przełożonych z powodu zakażeń koronawirusem. Sprawy ułożyły się tak, że to niedzielny mecz ROW Rybnik - Cellfast Wilki Krosno zainauguruje sezon ligowy w Polsce. - Oczywiście liczę na udaną inaugurację sezonu w wykonaniu mojego zespołu. Wierzę, że będziemy się bić z ROW-em o zwycięstwo, a spotkanie będzie emocjonujące oraz dostarczy sporo wrażeń. To znakomita pora i znakomity dzień. Oglądalność na pewno będzie duża, tym bardziej że to pierwszy ligowy mecz w 2021 roku - mówi nam Grzegorz Leśniak, prezes klubu z Krosna.

Reklama

Nie są typowym beniaminkiem 

Cellfast Wilki to beniaminek tylko z nazwy. Drużynę po awansie wzmocnili m.in. Mateusz Szczepaniak, Andrzej Lebiediew, Peter Ljung i Daniel Jeleniewski. - Mamy doświadczony zespół, sprowadzeni żużlowcy z niejednego pieca jedli chleb - przyznaje nasz rozmówca. - Mateusz i Andrzej bardzo dobrze znają rybnicki obiekt, powinni być naszymi wiodącymi zawodnikami w tym spotkaniu. Liczymy na nich, ale to nie jest tak, że na nich ciąży jakaś specjalna odpowiedzialność. Odpowiedzialność musi być na każdym zawodniku. Tylko to da nam dobry wynik - dodaje. 

Wyniki osiągane w sparingach zawsze trzeba przyjmować z pewnym przymrużeniem oka, ale postawa Petera Ljunga może lekko niepokoić. Szwed w treningu punktowanym z Eltrox Włókniarzem nie wywalczył żadnego "oczka", a pięciokrotnie wyjechał na tor. - Jego rezultat rzeczywiście może przykuwać uwagę. Peter mówi - i zresztą gdy prześledzimy jego wystepy z przeszłości - to w sparingach nie zdobywał wielkich punktów. Sporo testował, cały czas pracuje przy sprzęcie. Jeśli sobie wszystko poukłada, to w niedzielę pokaże, że potrafi jeździć. Przecież przez ostatnie kilkanaście sezonów był czołowym zawodnikiem I ligi, tylko poprzedni miał nieco słabszy - zauważa Leśniak. 

Lider szuka formy, ale reszta zespołu daje radę 

Doskonale spisał się Lebiediew, a Szczepaniak przeplatał dobre wyścigi słabszymi. - Lebiediew i Szczepaniak to są nasze dwie strzelby. Mam nadzieję, że będą zdobywać cenne punkty. Sparing w Częstochowie pokazał, że układają ten swój sprzęt i z każdym występem powinno być coraz lepiej. Spokojnie podchodzimy do sparingów - one są po to, żeby zawodnicy dopasowali sprzęt i złapali odpowiedni rytm. Peter Ljung jednak ma nad czym pracować - zaznacza prezes krośnian. 

Pod Jasną Górą zaimponował w szczególności Patryk Wojdyło. Leśniak wierzy w tego młodego żużlowca, jednak podchodzi do wyniku (7+2 w czterech startach) z dużym dystansem. - Bardzo wierzymy w Patryka, a on wierzy w siebie. Ale bardzo twardo stąpajmy po ziemi. To prawda - przyjechał do mety przed kilkoma zawodnikami, z którymi wydawało się, że nie ma prawa wygrać. Oby takie punkty przywoził w lidze. Patryk w ogóle nie podpala się tym występem. Jest świadomy, że był to tylko sparing. Skrupulatnie dobieraliśmy żużlowców do zespołu, jestem przekonany, że może być w trójce najlepszych zawodników do lat 24 - podsumowuje sternik beniaminka. 

Kącik statystyczny:

Bilans meczów pomiędzy klubami z Rybnika i Krosna: 16 wygranych rybniczan, 0 remisów, 5 wygranych krośnian. Klub z Krosna wygrał w Rybniku tylko raz (w 2012 roku, 47:43). 

Awizowane składy

ROW Rybnik:

9. Siergiej Łogaczow

10. Wiktor Trofimow

11. Michael Jepsen Jensen

12. Kacper Gomólski

13. Rune Holta

14. Przemysław Giera

15. Mateusz Tudzież 

Cellfast Wilki Krosno:

1. Andrzej Lebiediew

2. Daniel Jeleniewski

3. Mateusz Szczepaniak

4. Patryk Wojdyło

5. Peter Ljung

6. Aleks Rydlewski

7. Bartosz Curzytek

Początek zawodów: godzina 14:00 (niedziela)

Sędzia: Ryszard Bryła

Komisarz toru: Tomasz Welc

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje