Reklama

Reklama

​Żużel. eWinner 1. Liga. Pięć tygodni przerwy juniora Zdunek Wybrzeża. Szansę ma dostać debiutant

Piotr Gryszpiński odpocznie od żużla przez kilka dobrych tygodni. Junior Zdunek Wybrzeża w sobotnim meczu z Orłem Łódź zanotował groźny upadek i udał się na szczegółowe badania do szpitala. Tam okazało się, że doznał złamania ręki.

W poniedziałek informowaliśmy, że Piotr Gryszpiński po sobotnim spotkaniu z Orłem Łódź (44:45) udał się do szpitala na szczegółowe badania. Junior Zdunek Wybrzeża przewrócił się na pierwszym łuku w biegu młodzieżowym. Mimo bólu dokończył zawody, ale teraz wiadomo, że odpocznie od żużla na kilka dobrych tygodni. Okazało się, że doznał złamania ręki (kość łódeczkowata w lewej ręce). Prawdopodobnie doszło też do zerwana ścięgna w dłoni.

Wstępnie szacuje się, że 21-letniego żużlowca czeka pięciotygodniowa przerwa. Możliwy jest też zabieg. Jak czytamy na oficjalnej stronie gdańszczan, wszystko zależy od wyników rezonansu. Dopiero później zapadną dalsze decyzje. - Będziemy się starali jak najszybciej "naprawić" rękę Piotra. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku. Zobaczymy, jak ręka będzie się reperować. Na tę chwilę do składu wskakuje Amadeusz Szulist - mówi nam menedżer Eryk Jóźwiak. 

Reklama

Niespodziewana kontuzja Gryszpińskiego komplikuje Jóźwiakowi pole manewru. Obecnie z juniorów ma do dyspozycji tylko Alana Szczotkę oraz Amadeusza Szulista. Czy rozglądają się za młodzieżowcem z zewnątrz? - Wykonaliśmy telefony, ale niestety nie ma żadnych konkretów - dodaje menedżer gdańskiej drużyny. Jak się dowiedzieliśmy, nie ma możliwości wypożyczenia Kamila Marcińca. Młody zawodnik wciąż jest w planach eWinner Apatora Toruń. 

Zdunek Wybrzeże w następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Arged Malesą Ostrów (24 maja o godz. 20:15).

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Dowiedz się więcej na temat: Zdunek Wybrzeże Gdańsk | eWinner 1. Liga | eryk jóźwiak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje