Reklama

Reklama

Żużel. eWinner 1. liga. Kolejki rozłożone na 3 dni, wszystkie mecze na żywo w telewizji

Wiemy jak będą wyglądały poszczególne kolejki eWinner 1. ligi. Wszystkie mecze kibice zobaczą na żywo w Canal+.

W ostatni wtorek prezesi pierwszoligowych klubów wespół z Główną Komisją Sportu Żużlowego przegłosowali decyzję o nieprzekładaniu inauguracji rozgrywek. Postanowiono tak mimo wyraźnych głosów niektórych działaczy, którzy woleliby opóźnić nieco pierwsze kolejki licząc na jak najszybsze wpuszczenie kibiców na trybuny stadionów.

Fani nie muszą jednak martwić się, iż decyzja oficjeli zabierze im możliwość obserwowania ligowych zmagań ich ulubieńców. Główna Komisja Sportu Żużlowego potwierdziła dziś na oficjalnym profilu twitterowym eWinner 1. Ligi, że wszystkie spotkania na zapleczu PGE Ekstraligi będą transmitowane za pośrednictwem kamer Canal+. By to umożliwić, każda kolejka drugiej polskiej klasy rozgrywkowej zostanie rozbita na 3 dni - 2 mecze będą odbywać się w sobotę (rozpoczną się kolejno o 16:00 i 18:30), niedzielę o 14:00 oraz poniedziałek o 18:30. Taki układ pozwoli kibicom uniknąć problematycznej sytuacji w której musieliby stanąć przed wyborem między spotkaniami dwóch najlepszych lig w kraju. Nie będą się one pokrywać.

Będzie co oglądać w święta

Oglądać żużlowców będą mogli także ci kibice, którzy nie są formalnie związani z siecią telewizyjną z nc+. Za 50 złotych miesięcznie (bez podpisywania żadnych dodatkowych dokumentów) mogą skorzystać z oferty "Canal+ na Internet". W ramach tego tworu, sieć udostępnia na specjalnym portalu internetowym transmisje ze wszystkich kanałów sportowych oferowanych przez nich w standardowych, "telewizyjnych" pakietach.

Reklama

Przypomnijmy, że pierwsza kolejka zmagań w eWinner 1. lidze została zaplanowana - zgodnie ze starą żużlową tradycją - na wielkanocny weekend 3-5 kwietnia. O ile pogoda nie storpeduje planów środowiska żużlowego, kibice będą mogli więc oglądać pierwsze w tym roku spotkania zaplecza PGE Ekstraligi po święconce, wielkanocnym śniadaniu, a także po zmoczeniu wodą swojej rodziny w ramach lanego poniedziałku.

W pierwszej rundzie zmagań kibice zobaczą spotkania Unii Tarnów ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk, Abramczyk Polonii Bydgoszcz z Arged Malesą Ostrów Wielkopolski, Aforti Startu Gniezno z Orłem Łódź oraz PGG ROW-u Rybnik z Cellfast Wilkami Krosno. Dopasowanie meczów do konkretnych dni i godzin jest póki co nieznane.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje