Reklama

Reklama

Żużel. eWinner 1. Liga. Duże osłabienie Aforti Startu!

Na oficjalnym profilu Aforti Startu Gniezno pojawiła się smutna dla kibiców klubu z pierwszej stolicy Polski informacja. W najbliższych dwóch meczach gnieźnieńskiej drużyny, tj. w Rybniku i w Ostrowie, w czerwono-czarnych barwach nie zaprezentuje się Peter Kildemand.

Jak przekazał klub, Duńczyk nie wrócił jeszcze do pełni sił po wypadku w rodzimej lidze. Lekarze zalecili Kildemandowi kilkudniową przerwę i zawodnik Startu do tych zaleceń się zastosuje. Żużlowiec opuści dwa najbliższe mecze swojej polskiej drużyny - w Rybniku przeciwko ROW-owi i w Ostrowie przeciwko Arged Malesa Ostrów Wielkopolski. W obu tych spotkaniach Peter Kildemand zostanie zastąpiony przez Kevina Fajfera, a wolne miejsce na pozycji rezerwowego uzupełni Philip Hellstroem-Baangs.

Brak Duńczyka na pewno odbije się na dyspozycji Aforti Startu Gniezno, gdyż mówimy tu o zawodniku zajmującym ex-aequo drugą pozycję na liście najskuteczniejszych zawodników tego klubu. W trzech dotychczas rozegranych spotkaniach Kildemand zdobywał średnio 1,875 punktu na bieg (za GuruStats). Lepiej prezentował się tylko Oskar Fajfer, a tak samo dobrze Frederik Jakobsen.

Reklama

Walka Jabłońskiego i Fajfera

Jednocześnie brak Kildemanda pozwoli menadżerowi Aforti Startu, Rafaelowi Wojciechowskiemu sprawdzić w boju dwóch zawodników, konkurujących o jedno miejsce w składzie. Mowa tu o Mirosławie Jabłońskim i Kevinie Fajferze. Menadżer i tak chciał przetestować w tych dwóch meczach wspomnianych żużlowców, a teraz, ze względu na kontuzję Petera Kildemanda, będzie mógł dać im więcej szans. O planie na tę korespondencyjną rywalizację mówił w rozmowie z naszym portalem.

- Na pewno chciałbym, żeby w obu tych meczach spokój mieli zarówno Mirek, jak i Kevin, żeby móc ich w tych spotkaniach sprawdzić. Mamy dwa mecze, więc na pewno w jakiś sposób jestem w stanie ich podzielić, żeby mogli się w tych meczach sprawdzić i żebym móc ich po nich ocenić - mówił w sobotę w rozmowie z naszym portalem Wojciechowski.

Absencja Kildemanda, choć może odbić się na wynikach, pozwoli lepiej przetestować Mirosława Jabłońskiego i Kevina Fajfera i podjąć decyzję dot. obsady pozycji drugiego polskiego seniora na podstawię większej liczby biegów. Zamiast otrzymać szansę tylko w jednym spotkaniu, obaj zawodnicy zaprezentują się w dwóch meczach.

Piotr Kaczorek

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje