Reklama

Reklama

Żużel. eWinner 1. Liga. Daniel Jeleniewski zmienia klub! Wiemy gdzie trafi!

Po nieudanej inauguracji w Rybniku, Cellfast Wilki Krosno pozyskały dwóch zawodników – Tobiasza Musielaka i Vaclava Milika. Pierwszy z miejsca stał się jednym z najlepszych zawodników ligi, a drugi, choć nie jeździ aż tak dobrze, nie zawodzi. Po zmianach ze składu wypadli Peter Ljung i Daniel Jeleniewski. Pierwszy został już oficjalnie wypożyczony, a transfer drugiego zostanie ogłoszony w ciągu najbliższych godzin. Wiemy, gdzie trafi.

38-letni wychowanek lubelskiego Motoru zostanie wypożyczony z Cellfast Wilków Krosno do Abramczyk Polonii Bydgoszcz! Transfer został już sfinalizowany, a jego ogłoszenie nastąpi w przeciągu kilku najbliższych godzin. Jest to czwarty zawodnik pozyskany przez prezesa Kanclerza po rozpoczęciu sezonu. Wcześniej umowy parafowali Aleksiej Pilac, Damian Stalkowski i Jewgienij Sajdullin. Wszystko dlatego, że zespół z kujawsko-pomorskiego prześladują w tym sezonie kontuzje. Wypadał Mateusz Błażykowski, Adrian Gała, a teraz z urazami zmagają się Grzegorz Zengota i David Bellego.

Reklama

W wyniku wcześniejszych transferów do Polonii dołączali zawodnicy nie cieszący się dużym uznaniem. Teraz sytuacja jest jednak inna - ze składu wypadło dwóch seniorów, z czego jeden to lider, a sezon wkracza w decydującą fazę. Prawdopodobnie dlatego Polonia zdecydowała się pozyskać kogoś, kto - przynajmniej w teorii - gwarantuje jakieś zdobycze punktowe.

Nie tylko Polonia kupuje Wilków

Jak wspomnieliśmy we wcześniejszym fragmencie, nie tylko Jeleniewski został wypożyczony z Cellfast Wilków Krosno. Przynależność klubową zmienił też Szwed, Peter Ljung. Żużlowca pozyskał Aforti Start Gniezno, który jest obecnie osłabiony brakiem Petera Kildemanda. Duńczyk niedawno przeszedł operację po złamaniu obojczyka i na tę moment gnieźnianie nie wiedzą, kiedy wróci na tor. W tej sytuacji zdecydowali się wzmocnić Szwedem. Choć sezon w Polsce zaczął słabo, w Gnieźnie liczą, że regularne starty w Szwecji spowodują, że Ljung będzie skuteczniejszy od Kevina Fajfera.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że od już byłych zawodników Cellfast Wilków Krosno będą zależały losy rywalizacji pomiędzy Aforti Startem Gniezno (gdzie trafił Ljung) i Abramczyk Polonią Bydgoszcz (gdzie trafił Jeleniewski). Oba kluby zmierzą się w najbliższą niedzielę w Bydgoszczy w ramach zaległej 5. kolejki eWinner 1. Ligi, a tydzień później w Gnieźnie w ramach 10. rundy. Pięć "dużych" punktów, które kluby mogą zdobyć w tym dwumeczu mogą być kluczowe w kontekście walki o awans do fazy play-off.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje