Reklama

Reklama

Żużel. Eurosport Events już snuje plany na przyszłość. Będzie wielka impreza Grand Prix za pieniądze szejków

Antypody, Bliski Wschód, Stany Zjednoczone, Japonia, ale i też Paryż, stolica Francji, to możliwe lokalizacje Grand Prix w sezonie 2022. Eurosport Events, nowy promotor cyklu już nad tym pracuje. Wiadomo, że dużych imprez na wielkim stadionie nie robi się ot tak.

Eurosport Events będzie nowym promotorem cyklu Grand Prix od 2022 roku. Należąca do Discovery spółka jeszcze w październiku 2020 podpisała umowę z FIM i już przygotowuje się do układania pierwszego kalendarza turnieju mistrzostw świata 2022.

Reklama

Zacznijmy od inauguracji GP, która według wszelkich znaków na niebie i ziemi powinna się odbyć w Warszawie na PGE Narodowym. - Z naszych rozmów z Eurosport Events wynika, że to ma być najważniejszy event w sezonie - mówi nam prezes PZM Michał Sikora.

Najważniejszy, czyli pierwszy, inaugurujący cykl. Ostatni, na początku października, byłby wielkim ryzykiem, bo pogoda niepewna. Pamiętamy, że pierwsze GP w stolicy nie wypaliło m.in. z tego powodu, że było zimno i sztucznie usypany tor nie ułożył się tak, jak należy. Poza wszystkim, otwarcie w Warszawie to naprawdę mocne wejście w sezon. Zresztą Francois Ribeiro z Eurosport Event był na GP w stolicy w 2019 roku i bardzo mu się podobało.

Co poza Warszawą? Promotor rozgląda się za nowymi lokalizacjami. Chodzi o to, by mistrzostwa świata były nimi nie tylko z nazwy. Antypody, Bliski Wschód, Stany Zjednoczone, Japonia i Paryż, stolica Francji, to miejsca, które są brane pod uwagę. Raczej jednak nie będzie tak, że pojawi się aż pięć nowych miejsc. Zresztą zrobienie GP w Arabii Saudyjskiej to nie jest taka prosta sprawa. Nawet jeśli znajdzie się szejk, który wyłoży na to kasę. W Katarze odbyły się już motocyklowe mistrzostwa świata, na których trybuna główna świeciła pustkami i źle to wyglądało. Rozszerzenia na pewno trzeba dokonać z głową.

Niemniej ciepłe kraje, to dobry kierunek, bo pozwoli on wydłużyć kalendarz. Grand Prix nie będzie musiało wtedy konkurować z ligą, bo zawody będzie można organizować w październiku, czy nawet w listopadzie. 

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

SprawdźReklama

Reklama

Reklama

Reklama