Reklama

Reklama

Żużel. Dudek podjął decyzję. Wkrótce podpisze nowy kontrakt

W Zielonej Górze nie są jeszcze pewni utrzymania drużyny w PGE Ekstralidze, ale działacze Marwis.pl Falubazu mogą już odtrąbić jeden sukces. Pomyślnie zakończyli negocjacje kontraktowe ze swoim liderem - Patrykiem Dudkiem. Wychowanek w przypadku pozostania w elicie w przyszłym roku nadal będzie jeździł w zielonogórskich barwach.


Reprezentant Polski i 11. najskuteczniejszy zawodnik PGE Ekstraligi w tym sezonie, od lat jest na liście życzeń wielu rywali zielonogórzan. W tym roku szczególnie ostrzyli na niego sobie zęby w Motorze Lublin i eWinner Apatorze Toruń. Pewne jest już, że ani jednym i drugim nie uda się go pozyskać w listopadowym oknie transferowym. W grę jednak wchodzi jeszcze opcja wypożyczenia 29 latka w sytuacji gdyby Falubaz spadł do eWinner 1. LŻ.

Specjalna klauzula

Szczegóły nowej umowy indywidualnego wicemistrza świata z 2017 roku zostaną ogłoszone prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Dudek ma podpisać z Marwis.pl Falubazem dwuletni kontrakt na lata 2022-23. W porozumieniu z żużlowcem znajdzie się jednak specjalna klauzula na wypadek spadku zielonogórzan w obecnym lub przyszłym sezonie. Wówczas żużlowiec będzie mógł odejść na nieodpłatne roczne wypożyczenie.

Reklama

Zielonogórzanie nie są jeszcze pewni utrzymania w elicie na sezon 2022. Mogą je sobie zapewnić dziś, jeśli uda im się wygrać na wyjeździe z Betard Spartą Wrocław. Jeśli ze Stadionu Olimpijskiego wrócą "na tarczy", wówczas będą musieli poczekać do niedzieli i liczyć, że ZOOLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz nie wygra na własnym torze z Eltrox Włókniarzem Częstochowa.

W przypadku spadku zielonogórzan Dudek będzie miał ponoć wolną rękę w poszukiwaniu klubu, ale zielonogórskim działaczom najbardziej na rękę by było, aby skorzystał z oferty beniaminka PGE Ekstraligi.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje