Reklama

Reklama

Żużel. Czy Wadim Tarasienko sprosta oczekiwaniom Jerzego Kanclerza? Same plusy przy nazwisku Kędziora (oceniamy siłę drużyn)

Jerzy Kanclerz zatrzymał liderów z poprzedniego sezonu i chce włączyć się do walki o czołowe pozycje w eWinner 1. Lidze. Do Grzegorza Zengoty, Davida Bellego oraz Andresa Lyagera, zostali dokoptowani Adrian Gała i Wadim Tarasienko. Czy Rosjanin sprosta oczekiwaniom?

Wspólnie z Jackiem Frątczakiem oceniamy siłę drużyn eWinner 1. Ligi. Cykl rozpoczęliśmy od Cellfast Wilków Krosno, zatem teraz skupiamy swoją uwagę na Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Reklama

Seniorzy - ocena 4 

- W tej formacji mamy Grzegorza Zengotę, Adriana Gałę, Davida Bellego oraz Wadima Tarasienkę. Z całym szacunkiem dla pana Wadima - ale jeżeli ma być potencjalnym liderem tego zespołu i decydować o jeździe w play-offach - to czegoś mi brakuje, trochę jest to za mało. Nie wiem, czy sprosta oczekiwaniom. Życzę mu jak najlepiej, lecz trochę obniża ocenę. Z tego względu, że pozostali zawodnicy pokazywali się już nawet w PGE Ekstralidze, zresztą z sukcesami jak Grzegorz Zengota. Adrian Gała jeździł jako junior. Moim zdaniem Tarasienko delikatnie od nich odstaje - przede wszystkim doświadczeniem. 

U24 - ocena 6 

- Andreas Lyager to jeden z najmocniejszych zawodników do lat 24 w całej eWinner 1. Lidze. O tego chłopaka biła się połowa PGE Ekstraligi. To wielki sukces bydgoszczan, że udało się go zatrzymać. Kluczowe ogniwo w kontekście miejsca w czołowej czwórce.

Juniorzy - ocena 3 

- Mateusz Błażykowski i Nikodem Bartoch zdobyli już pewne doświadczenie w pierwszoligowych torach, dlatego daję im "trójkę", a nie "dwójkę". Generalnie mocno obniży się poziom juniorów w całym żużlu i myślę, że na tym zyskają. Na większą notę muszą jednak sobie zasłużyć w 2021 roku, który będzie dla nich niezwykle ważny - wbrew pozorom są to chłopcy, którzy już od paru lat jeżdżą na żużlu. Nie są to zatem żółtodzioby i sezon ich zweryfikuje. Nie ma dla nich większej taryfy ulgowej. 

U23 - ocena 3 

- Przyjmijmy, że znajdzie się tam trzeci junior. Chyba tak to będzie wyglądało. Juniorom już ocenę wystawiliśmy. 

Menedżer - ocena 6

- Łączony z Abramczyk Polonią jest Lech Kędziora. Muszę powiedzieć, że Leszka znam stosunkowo dobrze. Wielokrotnie miałem okazję się z nim spotykać i rozmawiać. Trener, który mimo swojego wieku, w mojej ocenie cały czas szuka swojego miejsca na ziemi. Być może znajdzie właśnie w Bydgoszczy. Z całym szacunkiem dla pozostałych szkoleniowców, ale jednak doświadczenie Lecha Kędziory jest bezcenne. To facet spokojny, metytoryczny, poradzi sobie. Po ostatnim sezonie w Rybniku, znajdzie spokój i zrobi dobry wynik. Ma duże umiejętności w przygotowaniu toru, warsztatowo też jest świetny. 

SUMA 22


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje