Reklama

Reklama

​Żużel. Co za wpis Mikkela Becha. Odnalazł się po zakończeniu kariery?

Mikkel Bech pod koniec sezonu postanowił zakończyć karierę. Duńczyk kilka tygodni temu napisał na Facebooku, że szuka pracy. Wygląda na to, że szybko odnalazł się w "nowym" życiu, bowiem w styczniu będzie uczył się zawody stolarza.

Decyzja Mikkela Becha wywołała szok w środowisku żużlowym. Duńczyk w sezonie 2020 spisywał się naprawdę słabo, jednak nikt nie przypuszczał, że zdecyduje się zakończyć karierę w wieku zaledwie 26 lat. Jak tłumaczył - stracił pasję i motywację do uprawiania tego sportu. Kilka dni później napisał na Facebooku, że poszukuje pracy. Praca zarobkowa - poza żużlem - nie jest dla niego nowością, bo kiedyś pracował na budowie, a także przy produkcji trumien.

Kibice w komentarzach oczywiście życzyli mu powodzenia oraz udostępnili post, by wiadomość Becha dotarła do jak największego grona osób. Najwidoczniej zdało to egzamin, gdyż Duńczyk ostatnio pochwalił się, że znalazł nowe zajęcie. - Dostałem wiele ofert pracy i rozmów kwalifikacyjnych. Wielkie dzięki za udostępnienia mojej wiadomości na Linkedin i Facebooku. Dostałem telefon od Jacoba Seropa Christensena z propozycją odbycia szkolenia stolarskiego - wyjaśnił na Facebooku. 

Reklama

Branża stolarska zaciekawiła byłego już żużlowca, który postanowił podjąć się tego nowego wyzwania w swoim życiu. Wielu sportowców nie potrafi odnaleźć się po zakończeniu karier, natomiast 26-latek takiego problemu nie ma. - Uważam, że jest to ekscytujące rzemiosło. Wybór był dla mnie oczywisty, skoro dorastałem jako perfekcjonista. W styczniu rozpocznę szkołę. Dziękuję Jacobowi za umożliwienie mi podjęcia edukacji - dodał. 

Mikkel Bech swego czasu był uznawany za ogromny talent. W wieku 16 lat wystartował z dziką kartą w turnieju Grand Prix. W pewnym momencie jego kariera wyraźnie zahamowała. W Polsce nie potrafił nigdzie zagrzać miejsca na dłużej, aż do 2017 roku, kiedy pod koniec sezonu zakontraktowało go Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Największym sukcesem Duńczyka było zdobycie złotego medalu w Drużynowym Pucharze Świata (sezon 2012). Krążek z najcenniejszego kruszcu wywalczył jeszcze rok później w Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

------------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!ZAGŁOSUJ i wygraj 20 000 złotych - kliknij.Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy