Reklama

Reklama

​Żużel. Co w przypadku awansu? Do Gdańska dotarł raport z wizytacji stadionu

W połowie stycznia do Gdańska przyjechali przedstawiciele Głównej Komisji Sportu Żużlowego oraz Ekstraligi Żużlowej - Leszek Demski i Andrzej Polkowski. Zdunek Wybrzeże otrzymało już raport z wizytacji obiektu. Okazuje się, że stadion nad morzem - w przypadku awansu do PGE Ekstraligi - będzie wymagał gruntownej modernizacji.

Obecnie stadion Zdunek Wybrzeża nie spełnia wymogów licencyjnych na starty w PGE Ekstralidze. Ostatnia większa modernizacja miała miejsce w 1999 roku. Działacze znad morza zmontowali silny zespół na nadchodzący sezon. W przypadku awansu do elity nie obejdzie się więc bez gruntownej przebudowy. Z powagi sytuacji zdają sobie sprawę nie tylko włodarze - z prezesem Tadeuszem Zdunkiem na czele - ale również przedstawiciele Urzędu Miasta oraz Gdańskiego Ośrodka Sportu.

Reklama

W połowie stycznia do Gdańska przyjechali przedstawiciele Głównej Komisji Sportu Żużlowego oraz Ekstraligi Żużlowej - Leszek Demski i Andrzej Polkowski. Klub otrzymał już raport z wizytacji obiektu. Ocena została oparta o regulaminy Polskiego Związku Motorowego (m.in. regulamin licencyjny, regulamin torów i regulamin organizacyjny Drużynowych Mistrzostw Polski). Kapitalny remont ma dotyczyć trybun (siedzenia, podłoże, schody). Przebudować należy trybunę główną, gdzie ma pojawić się nowe zadaszenie. W raporcie wskazano jeszcze ujednolicenie nawierzchni w parku maszyn, stworzenie dodatkowych boksów, wydzielenie nowej strefy VIP, dodatkowych pomieszczeń dla obsługi i połączeń, wymianę elementów bandy oraz zakup certyfikowanego przykrycia toru.

Wizytacja trwała kilka godzin. Stadion skontrolowano w najdrobniejszym szczególe. Duże znaczenie ma powiększenie powierzchni i podniesienie standardu wieżyczki sędziowskiej. Trzeba powiększyć przestrzeń dla dziennikarzy, salę konferencyjną oraz nowe stanowiska dla komentatorów telewizyjnych i radiowych. Należy też wymienić oświetlenie toru oraz parku maszyn. Wskazano jeszcze kilka innych elementów. 

- Niektóre wymagania trochę mnie dziwią. Mam świadomość, że w PGE Ekstralidze wszystko musi być na wysokim poziomie, lecz na niektórych stadionach pewnych rzeczy nie da się zrobić. Ostatnio się dowiedziałem, że nawet toruńska MotoArena nie spełnia wszystkich wymogów. Prace na stadionie będziemy musieli wykonać etapami. Raport został przekazany do władz miasta, które wykazują bardzo dużą życzliwość wobec naszego klubu. Żużel jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin w Gdańsku. Myślę, że wspólnymi siłami - w przypadku awansu - przygotujemy stadion na starty w najwyższej klasie rozgrywkowej - skomentował prezes Tadeusz Zdunek.

Tak szybka wizytacja ma swoje plusy - gdańszczanie wiedzą na czym stoją i mogą zacząć działać.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje