Reklama

Reklama

Żużel. Cellfast Wilki Krosno mają drugiego lidera! Peter Ljung dołączył do beniaminka eWinner 1. Ligi

Cellfast Wilki Krosno w ostatnich godzinach są zdecydowanie najbardziej aktywnym polskim klubem trwającego obecnie okna transferowego. W czwartkowy wieczór beniaminek eWinner 1. Ligi ogłosił kolejnego zawodnika na sezon 2021. Punkty dla ekipy z Podkarpacia będzie zdobywał Peter Ljung. Wcześniej potwierdzono podpisanie kontraktu z Mateuszem Szczepaniakiem.

Doświadczony Szwed przez ostatnie dwa sezony występował w Unii Tarnów. O ile pierwszy rok w barwach "Jaskółek" okazał się znakomity i żużlowiec był trzecim najskuteczniejszym żużlowcem całej ligi, o tyle drugi pozostawiał już wiele do życzenia. 

Reklama

38-latek postanowił zmienić otoczenie. Jego pracodawcą okazał się świeżo upieczony pierwszoligowiec z Krosna. Zawodnik z miejsca niewątpliwie stanie się jednym z liderów swojego nowego zespołu. Jeździec pochodzący z Växjö z pewnością będzie chciał udowodnić, że wciąż potrafi rywalizować na wysokim poziomie, a sezon 2020 był tylko wypadkiem przy pracy. 

Powoli krystalizuje się już kadra Cellfast Wilków na przyszłoroczne rozgrywki. W klubie potwierdzono już także, pozostanie Patryka Wojdyły na pozycji zawodnika do lat 24. Ponadto do drużyny dołączył były indywidualny mistrz Europy - Andrzej Lebiediew oraz Mateusz Szczepaniak, który jeszcze nie tak dawno rywalizował w PGE Ekstralidze. Transfer Ljunga pokazał, że beniaminek chce powalczyć o coś więcej niż tylko utrzymanie na zapleczu elity.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama