Reklama

Reklama

Żużel. Andrzej Lebiediew gościem w Betard Sparcie Wrocław. Powraca po kilku latach przerwy

Betard Sparta jest kolejnym klubem z PGE Ekstraligi, który zabezpieczył się na wypadek wykrycia koronawirusa w drużynie. Działacze z Wrocławia porozumieli się z Andrzejem Lebiediewem. Łotysz w stolicy Dolnego Śląska ma występować w roli „gościa”.

Andrzej Lebiediew w przeszłości zdobywał między innymi tytuł indywidualnego mistrza Europy. Miniony rok spędził w PGG ROW-ie Rybnik. Niestety częściej oglądał spotkania z perspektywy kanapy przed telewizorem, ponieważ wszystko zaprzepaściła mu przykra kontuzja nogi odniesiona już w drugim spotkaniu sezonu.

Reklama

Przepis o obowiązkowym zawodniku U-24 w meczowym składzie spowodował, że dla wielu starszych zawodników zabrakło miejsca w PGE Ekstralidze. Dla 26-latka w Łotwy też. Jego wybór padł więc na Cellfast Wilki, gdzie chce ponownie udowodnić swoją wartość.

Potencjał reprezentanta Łotwy zauważyli włodarze Betard Sparty, którzy postanowili mu zaufać i zakontraktować go w roli "gościa". Co ciekawe, Lebiediew już kilka lat temu miał okazję zdobywać punkty dla zespołu z Wrocławia. W sezonach 2017-2018 furory jednak nie zrobił i jego przygoda z ekipą dość szybko dobiegła końca.

W tym roku Lebiediew nie powinien nastawiać się na sporą liczbę startów w najwyższej klasie rozgrywkowej, ponieważ regulamin jasno mówi, że okazję otrzyma tylko i wyłącznie wtedy, gdy koronawirus pojawi się u przynajmniej jednego żużlowca spośród pięciu najlepszych pod względem średniej biegowej.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

SprawdźReklama

Reklama

Reklama

Reklama