Reklama

Reklama

​Żużel. Abramczyk Polonia. Konsultacja z mistrzem Gollobem przed pierwszym wyjazdem na tor

Żużlowcy Abramczyk Polonii niebawem wyjadą na bydgoski tor. Przed pierwszym treningiem na naradzie w klubie pojawił się mistrz Tomasz Gollob, który zamienił kilka słów z Davidem Bellego. Obecny był Jerzy Kanclerz wraz z synami. Brakowało tylko trenera Lecha Kędziory.

- Narada przed pierwszym wyjazdem na tor - tak Abramczyk Polonia podpisała zdjęcie zamieszczone na klubowym Facebooku. W naradzie udział wziął mistrz Tomasz Gollob, Jerzy Kanclerz wraz z synami, a także zawodnik David Bellego. Kibice z komentarzach cieszą się, że dyrektor sportowy klubu jest w dobrej formie i życzą mu zdrowia. Swoją drogą rady Golloba mogą tylko pomóc zawodnikom, którzy podpisali kontrakty w Bydgoszczy na sezon 2021. Owal nad Brdą przecież zna jak własną kieszeń, wielokrotnie wręcz ośmieszał na nim czołowych żużlowców na świecie.

Reklama

Gollob to wychowanek Polonii. Reprezentował barwy bydgoskiego klubu w sezonie 1988 oraz w latach 1990-2003. Następnie zdobywał jeszcze punkty dla ekip z Tarnowa, Gorzowa Wielkopolskiego, Torunia i Grudziądza. Dwa lata temu został dyrektorem sportowym bydgoszczan. W 2010 roku - jako drugi Polak po Jerzym Szczakielu - wywalczył tytuł mistrza świata. Miał wielki wkład w rozwój Bartosza Zmarzlika, który w 2019 roku wyrównał, a w 2020 przebił osiągnięcie swojego mentora. Żużlowiec Moje Bermudy Stali jest już przecież dwukrotnym mistrzem świata. Żaden inny Polak nie może się tym pochwalić. 

Języczkiem u wagi jest obecność Davida Bellego. Ciekawe, czy Gollob uczestniczył też w rozmowach z pozostałymi zawodnikami. Niewykluczone, że rozmowa miała na celu mianowanie Francuza nowym kapitanem drużyny. Już w styczniu informowaliśmy, że opaskę po Kamilu Brzozowskim przejmie Bellego lub Grzegorz Zengota. Kibice chcieli Polaka, natomiast prezes Jerzy Kanclerz skłaniał się bardziej ku Francuzowi. Sezon za pasem, więc lada dzień kapitan powinien zostać ogłoszony.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

SprawdźReklama

Reklama

Reklama

Reklama