Reklama

Reklama

Żużel. 2. Liga Żużlowa. Siedmiu wspaniałych pierwszej kolejki. Wśród nich tylko jeden Polak

Z kilkoma tygodniami opóźnienia wystartowała 2. Liga Żużlowa. Za nami pierwsze trzy mecze, w których wygrali kolejarze – z opolskiego i rawickiego Kolejarza oraz z dyneburskiego Lokomotivu.

Sam Masters (OK Bedmet Kolejarz Opole) – 15+1 (1*,3,3,3,3,2)

Znakomicie rozpoczął sezon siódmy najlepszy zawodnik zeszłorocznej 2. Ligi Żużlowej. Zmiana klubu nie wpłynęła na formę Australijczyka, który był niekwestionowanym liderem 7R Stolaro Stali Rzeszów. Jeśli utrzyma taką formę przez cały rok, po sezonie może odbierać telefony z eWinner 1. Ligi.

Kai Huckenbeck (Trans MF Landshut Devils) – 14+1 (3,3,1*,1,3,3)

Lider debiutanta 2. Ligi Żużlowej podczas meczu na Łotwie. Huckenbeck był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem swojej drużyny w spotkaniu przeciwko Lokomotivovi. Pogubił się trochę w środkowej fazie zawodów, jednak początek i koniec należały do niego.

Szymon Szlauderbach (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz) – 13+1 (3,3,2*,2,3)

Jedno z największych pozytywnych zaskoczeń 1. ligowej kolejki. Niektórzy zdążyli już postawić krzyżyk na tym zawodniku, bo skończył wiek juniora, a w zeszłym roku na torach PGE Ekstraligi nie brylował. Szlauderbach pokazał w niedzielę, że chyba przedwcześnie kończono mu karierę i może być kolejnym zawodnikiem, który robiąc dwa kroki w tył w konsekwencji zrobi krok do przodu.

Reklama

Kevin Woelbert (SpecHouse PSŻ Poznań) – 13 (2,2,3,3,1,2)

Jedyny solidny punkt poznańskiej drużyny w meczu w Opolu. Niemiec wykorzystał notatki z okresu trzech lat startów w barwach Kolejarza i jako jedyny był w stanie walczyć z liderami miejscowego klubu. Nie uchroniło to jednak gości z Poznania przed sromotną porażką.

Mads Hansen (OK Bedmet Kolejarz Opole) – 13 (3,3,2,2,3)

Duńczyk daje sygnał, że jego forma w poprzednim sezonie nie była jednorocznym wyskokiem i działacze w Opolu dobrze zrobili, obdarzając go zaufaniem na rok, który ma dać upragniony awans. Raz przegrał z Woelbertem, raz ze Skupieniem, ale nie przeszkodziło mu to w byciu najlepszym zawodnikiem Kolejarza.

Norick Bloedorn (Trans MF Landshut Devils) – 12 (3,2,3,3,1,0)

Zdecydowanie największa niespodzianka pierwszej rundy. O młodym Niemcu od wielu tygodni mówiło się, że dysponuje dużym potencjałem i że warto go obserwować. Jednak po młodzieżowcu urodzonym w 2004 roku nie spodziewano się, że w debiucie zdobędzie 12 punktów i to na wyjeździe! Niemcy mogą mieć swoje złote żużlowe dziecko.

Francis Gusts (Optibet Lokomotiv Daugavpils) – 5 (2,3,0)

Łotysz nie błyszczał w premierowym spotkaniu tak, jak np. w poprzednim sezonie na torach eWinner 1. Ligi, ale swoje zrobił. Zdobył pięć punktów, co dało mu tytuł drugiego najlepszego młodzieżowca kolejki. Co prawda Świdnicki, czy Rempała też tyle zdobyli, ale Łotysz potrzebował na to mniej startów. Jego też warto obserwować, bo w zeszłym sezonie był największym odkryciem eWinner 1. Ligi.

Piotr Kaczorek

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje