Reklama

Reklama

​Żużel. 2. Liga Żużlowa. Nasza ocena Lokomotivu Daugavpils. Dwie gwiazdy i obiecująca młodzież. Brakuje ich w eWinner 1. Lidze

Lokomotiv Daugavpils spadł z drugiego poziomu rozgrywkowego w Polsce po trzynastu latach. Drużyny z Łotwy zdecydowanie brakuje na torach eWinner 1. Ligi, bo dodawali jej kolorytu. Kto wie, czy za rok nie wrócą na zaplecze PGE Ekstraligi. Najpierw jednak muszą awansować. Na 2021 rok zakontraktowali dwie gwiazdy, jest też obiecująca młodzież.

PLUSY

Skład robi wrażenie. Zespół Lokomotivu Daugavpils śmiało może konkurować o awans z OK Bedmet Kolejarzem Opole. Trener Nikołaj Kokin ma do dyspozycji dwie gwiazdy - Hansa Andersena i Tomasa H. Jonassona, doświadczonego Kjastasa Puodżuksa, a także zdolną młodzież. Wsród wciąż rozwijających się zawodników prym wiodą w szczególności: 22-letni Oleg Michaiłow (U24) i junior Francis Gusts. W kadrze są jeszcze inni, których stać na solidne punkty. Warto przypomnieć, że Jewgienij Kostygow sezon 2020 w wyższej lidze zakończył ze średnią biegową 1,625. Czy to drużyna bez słabego ogniwa? 

Reklama

Zatrzymanie Michaiłowa. Po wprowadzeniu przepisu o zawodniku do lat 24, znacznie na rynku transferowym wzrosły akcje Olega Michaiłowa. Łotysz znalazł się na celowniku klubów z eWinner 1. Ligi, ale w Lokomotivie zatrzymał go ważny kontrakt. Najbliżej był przenosin do Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Pierwszy seniorski sezon spędzi jednak na drugoligowych torach. Dla łotewskich fanów to doskonała wiadomość. 

Nikołaj Kokin pozostaje wierny. Trudno wyobrazić sobie Lokomotiv bez tego szkoleniowca. Kokin to doskonały fachowiec, spod jego ręki wyszło wielu dobrych zawodników. Spokojnie znalazłby pracę w którymś z polskich klubów i pewnie za większą kasę niż ma na Łotwie. On jednak pozostaje wierny. W kadrze drużyny z Daugavpils znajduje się wielu juniorów. Zobaczymy, jak będzie się rozwijał ich talent.  

MINUSY 

Początek sezonu bez Poudżuksa. Doświadczony Łotysz po upadku na treningu doznał kontuzji ręki. Po kilku dniach przeszedł operację w Rydze, lecz przegapi pierwsze mecze. To niewątpliwie spore osłabienie Lokomotivu. Trener Kokin chciałby mieć w każdym spotkaniu do dyspozycji cały skład. 

KLUCZOWY ZAWODNIK

Oleg Michaiłow. Materiał nie tylko na krajowego lidera Lokomotivu, ale i na jednego z najlepszych zawodników 2. Ligi Żużlowej. Poprzedni sezon był dla niego ciężki, w wywiadzie dla Interii wspominał, że miał problemy z kasą. - W mojej karierze kłopoty finansowe to nie tylko sezon 2020. Na Łotwie mamy po prostu bardzo mało sponsorów i ciężko jest otrzymać pomoc. Teraz było oczywiście jeszcze gorzej. Robiłem, co mogłem, byleby ograniczyć wydatki i przetrwać. Na szczęście jakoś udało się odjechać ten sezon - mówił. 

Przenosiny do polskiego klubu mogłyby pozytywnie wpłynąć na rozwój jego kariery. Najpierw musi jednak przejechać kolejny sezon na Łotwie.

KOMENTARZ  

Zapowiada się na ciekawą rywalizację pomiędzy Lokomotivem Daugavpils a OK Bedmet Kolejarzem Opole. Ktoś z tej dwójki powinien awansować do eWinner 1. Ligi. Pozostałe ekipy stoczą walkę o dalsze pozycje. Ciężko przewiedzieć, jak będzie rozwijał się sezon 2021. Miejmy nadzieję, że bez przeszkód w postaci kolejnych kontuzji (jest już ich za wiele), czy kłopotów finansowych. Prowadzenie klubu z czasach pandemii to szczególnie ciężki kawałek chleba. 

NASZ TYP  

1. miejsce

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL