Reklama

Reklama

Żużel. 2. Liga Żużlowa. Kolejarz - Stal. Szlauderbach udowodnił swoją wartość. Dostanie szansę w Unii?

Po niedzielnym spotkaniu Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz z 7R Stolaro Stalą Rzeszów trenerzy mają z czego wyciągać wnioski. W obu ekipach kilku zawodników pojechało bowiem poniżej możliwości. Temat nie dotyczy Szymona Szlauderbacha. który zanotował świetny występ. Przy słabej postawie Jaimona Lidseya Polak może zasiać u menadżera Fogo Unii Leszno ziarno niepewności.

METALIKA RECYCLING KOLEJARZ RAWICZ:

Jaimon Lidsey 2 - Miał być liderem, a bardzo przeszkodził swojej drużynie. Dwa upadki, po których został wykluczony, wpłynęły na jego mizerny dorobek. Drużyna miała przez niego niepotrzebne zmartwienia.

Damian Baliński 5 - Przez prawie całe zawody szybki i skuteczny. Porażka ze świetnym Mastersem wstydu nie przynosi. Wynik trochę popsuła ostatnia gonitwa, ale wtedy sprawa zwycięstwa była już przesądzona.

Keynan Rew 3 - Potrafił pozytywnie zaskoczyć, ale też zawieść. Szczególnie tyczy się to 12. gonitwy, w której nie wyprzedził drugiego Rempały. Sytuacja prawie powtórzyła się w biegu nominowanym.

Reklama

Szymon Szlauderbach 5+ - Znakomity mecz w jego wykonaniu. Dał się pokonać tylko raz. W pozostałych gonitwach nie do zatrzymania. Takimi występami może wywalczyć sobie szansę w Fogo Unii Leszno.

Damian Dróżdż 3 - Występ poniżej oczekiwań, zważywszy na jego poprzedni sezon. Nie wygrał żadnego wyścigu na swoim torze, prawie w każdym biegu przyjeżdżając za rywalem. Gdyby nie błąd Rempały, na sam koniec przywiózłby "0".

Kacper Pludra 2 - Zdobycie w 4. wyścigu podwójnego zwycięstwa nie zamazuje wpadki w biegu juniorskim. Kolejną szansę na rehabilitację zmarnował, wjeżdżając w taśmę. Po dobrym meczu w PGE Ekstralidze oczekiwano zdecydowanie więcej.

Krzysztof Sadurski 3 - W biegu juniorskim jechał dobrze, dzięki czemu wykorzystał błąd Rempały. Potem pokonał Stachyrę, natomiast zabrakło mu już mocy w ostatnim starcie.

7R STOLARO STAL RZESZÓW:

Sam Masters 5+ - Po pierwszym niemrawym wyścigu był wręcz nieuchwytny. To dzięki niemu Stal długo mogła liczyć na zwycięstwo.

Dawid Stachyra 1 - Dwa wyścigi wyraźnie przegrane, a potem nie pojawił się już na torze. Występ do zapomnienia.

Adam Ellis 1 - Miał być liderem, a zbierał "śliwki". Poza pierwszym biegiem Brytyjczyk nie miał nic do zaoferowania, szczególnie pod kątem szybkości. Beznadziejny występ.

Tim Soerensen 3+ - Całkiem udany debiut na polskich torach. Duńczyk zaczął wprawdzie mecz od kosztownego błędu, ale potem zawodnik rozwijał się z każdym wyścigiem. Do ideału wiele brakowało, lecz rzeszowianie mogą być umiarkowanie zadowoleni.

Hubert Łęgowik 3 - Potrafił kogoś pokonać, ale potrafił też wyraźnie przegrywać. Mimo tego dołożył od siebie kilka punktów, będąc drugim najlepszym żużlowcem drużyny.

Mateusz Majcher 2 - W pierwszym biegu wykorzystał złą jazdę Pludry, dowożąc "oczko". W drugim starcie po prostu dojechał do mety i na tym jego występ się zakończył.

Dawid Rempała 3 - Nareszcie pojechał dobry mecz w sezonie, choć dorobek mógł być zdecydowanie lepszy. W biegu juniorskim prostym błędem zabrał sobie zwycięstwo, a w 14. wyścigu, wioząc podwójne prowadzenie, upadł na 4 okrążeniu.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje