Reklama

Reklama

Żużel. 2. Liga Żużlowa. Fantastyczny debiut 16-latka. Huckenbeck i Kostygow wysłali jasny sygnał

Niewątpliwie występ Noricka Bloedorna był główną atrakcją sobotniego meczu Optibet Lokomotivu Daugavpils z Trans MF Landshut Devils. W ligowym debiucie 16-latek pokazał, że pochlebne słowa na jego temat nie wzięły się znikąd. Oprócz niego z dobrej strony pokazali się Kai Huckenbeck, jak i Jewgienij Kostygow. Łotysze mogą natomiast być lekko niepocieszeni wynikami swoich młodych gwiazd.

OPTIBET LOKOMOTIV DAUGAVPILS:

Jewgienij Kostygow 5 - Najrówniejszy zawodnik Lokomotivu. Przez cały mecz prezentował odpowiedni poziom. Dwukrotnie przegrał z Huckenbeckiem, lecz w pozostałych starciach przywoził z kolegami zwycięstwa biegowe.

Tomas H. Jonasson 2+ - W zasadzie będzie zapamiętany tylko z jednego wyścigu, kiedy przywiózł "trójkę". Pokonanie Skorji i Grobauera nie budzi większych emocji. Zawodnik z taką renomą musi pokonywać tego typu rywali. Plus za to, że bilans biegów z jego udziałem to +8 dla gospodarzy.

Reklama

Hans Andersen 3 - Do idealnego występu wiele zabrakło. Duńczyk nie skończył z aż tak złym bilansem, ale dwa razy przegrał bieg. Mimo wszystko Skandynaw ma dać zespołowi więcej i właśnie w trudnych momentach pokonywać przeciwników.

Ernest Matjusonoks 3+ - Albo świetny, albo bezbarwny. Potrafił kapitalnie wyprzedzić na dystansie oraz po świetnym starcie przywieźć zwycięstwo. Potrafił też jechać daleko za resztą lub stracić pozycję w trakcie wyścigu. Ostatecznie jako senior dołożył cenne punkty i pewnie na pozycji młodzieżowej będzie miał więcej do zaoferowania.

Oleg Michaiłow 4 - Zaczął zawody bardzo dobrze, ale w trzeciej swojej gonitwie podwójnie przegrał z rywalami. Później na coś takiego sobie nie pozwolił. Ostateczny wynik zawodnika był dobry, ale czuć, że Michaiłow może pojechać lepiej.

Francis Gusts 3 - Na własnym torze przegrał z Bloedornem. Później odbił to sobie w 4. biegu. Ostatni start bardzo bezbarwny. Na pewno Gusts ma jeszcze rezerwy.

Daniił Kołodinski 2 - Wykluczenie w biegu juniorskim mocno mu przeszkodziło. Potem pokonał jedynie bezbarwnego Hillebranda. Nie był to udany występ, co przy konkurencji juniorskiej w Lokomotivie może oznaczać przerwę od ligowych startów.

TRANS MF LANDSHUT DEVILS:

Kai Huckenbeck 5 - Świetny początek zawodów, potem fatalna zadyszka i następnie świetna końcówka. Finalnie Niemiec pokazał, że będzie liderem zespołu, szczególnie w kluczowych momentach. Najlepszy zawodnik gości.

Tobias Busch 2+ - Z każdym kolejnym biegiem nieco się rozwijał, w meczu pokonując dwóch rywali. Może wynik byłby lepszy, ale Busch dostał tylko trzy wyścigi. Niemiec na pewno nie błyszczał, jednakże nie wyglądał najgorzej z drużyny.

Valentin Grobauer 2 - W trzech gonitwach bardzo wolny i kompletnie niepotrafiący podjąć walki. Jeden bieg wyszedł mu znakomicie, co przełożyło się na podwójne zwycięstwo. Wyścig nie zasłania jednak słabego występu.

Nick Skorja 2 - To on z Grobauerem sensacyjnie podwójnie pokonał Michaiłowa i Gustsa. Poza tym nie pokonał żadnego rywala. Bezbarwny występ.

Michael Haertel 3+ - Na pewno ma sporo do poprawy, ale nie było źle. Potrafił pokonać juniorów, potrafił po walce utrzymać podwójne prowadzenie na gości. Dał sygnał, że może zdobywać kilka cennych "oczek".

Norick Bloedorn 5 - Świetny występ. 16-latek był szybki, waleczny i mądry na trasie, co szczególnie pokazywał po wyjściu z pierwszego łuku. Zaskakujący lider zespołu, przez co dostał szansę na jazdę w dwóch biegach nominowanych. Tam już zabrakło mu sił.

Marius Hillebrand 1 - Najpierw kuriozalne wykluczenie. Później upadek, po którym jednak wstał i kontynuował jazdę. W trzeciej gonitwie bez szans na punkty. Występ do zapomnienia.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!


Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje