Reklama

Reklama

Żużel. 2. Liga Żużlowa. Drużyna z Landshut wzmocniona. Berge dołączył do składu

Początek Trans MF Landshut Devils w 2. Lidze Żużlowej był trudny. Po dwóch porażkach zespół poszukał wzmocnień. Drużynę zasilił Dimitri Berge. Francuz został wypożyczony z Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Zmiany zaszły również w 7R Stolaro Stali Rzeszów. Klub zrezygnował z Kennetha Hansena.

Przed sezonem dużo mówiło się o Trans MF Landshut Devils. Wielu widziało w nich czarnego konia 2. Ligi. Wszystko za sprawą ruchów kadrowych. Pierwsze dwa spotkania nie poszły jednak po myśli Diabłów. Niemcy spotkali się z Optibet Lokomotivem Daugavpils i OK Bedmet Kolejarzem Opole, czyli dwoma kandydatami do awansu. Zgodnie z oczekiwaniami zawodnicy z Landshut przegrali. Szczególnie z Kolejarzem gospodarze odnieśli wyraźną porażkę.

Z tego powodu Trans MF poszukało możliwości wzmocnienia. Wybór padł na Dimitrija Berge. O wypożyczeniu poinformował GKSŻ w jednym z komunikatów. Francuz zaczął sezon w Abramczyk Polonii Bydgoszcz, ale nie miał on okazji do startów. Świetnie jeździ bowiem Wadim Tarasienko. Z zadań lidera wywiązuje się też David Bellego, więc dla 25-latka po prostu nie ma miejsca.

Reklama

Diabły najpewniej skorzystają z nowego zawodnika w najbliższym meczu z Metaliką Recycling Kolejarzem Rawicz. Zagrożenie głównie powinni czuć awizowani Valentin Grobauer i Nick Skorja. W poprzednich meczach obaj pojechali poniżej oczekiwań.

Zmiany zaszły również w Stali Rzeszów. W tym samym komunikacie ogłoszono, że Kenneth Hansen przestał być członkiem drużyny. Obecnie w Stali jest bardzo duża konkurencja i doświadczony Duńczyk raczej nie dostałby wielu szans. 33-latek reprezentował barwy rzeszowskiego klubu od 2020 roku, pomagając mu w reaktywacji.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama