Reklama

Reklama

Żużel. 2. Liga Żużlowa. Do polskiej ligi dołączy kolejny niemiecki klub?!

Polska liga zdaje się być niezmiennie atrakcyjna dla zagranicznych ośrodków. Po tym, jak przed rokiem do 2. Ligi Żużlowej dołączył zespół Wolfe Wittstock, a w tym sezonie drużyna Trans MF Landshut Devils, na horyzoncie pojawił się kolejny kandydat. Chodzi o drużynę z podberlińskiego Wolfslake.

Kibice żużla, którzy śledzą tę dyscyplinę już kilka lat, z pewnością kojarzą nazwę niemieckiej wioski. Po pierwsze dlatego, że Wolfslake regularnie występowało w żużlowej Bundeslidze, a po drugie dlatego, że zespół z Wolfslake przez cztery sezony startował pod szyldem Wolfslake Falubaz Berlin. Wszystko ze względu na współpracę zielonogórskiego klubu z niemiecką drużyną. Zdarzało się, że w barwach filii Falubazu występowały gwiazdy znane z polskiej ligi - Grzegorz Walasek, Grzegorz Zengota, Piotr Protasiewicz, czy Patryk Dudek.

Co ciekawe, w kończącym się właśnie sezonie, mogliśmy oglądać kopię działań Falubazu z sezonów 2013 - 2016, gdyż w czeskiej Extralidze występowała drużyna Aforti Startu Gniezno Liberec. Jak łatwo się domyślić, oryginalna nazwa zespołu wynikała ze współpracy klubów z Liberca i Gniezna. W przeciwieństwie do zielonogórzan, gnieźnianie nie zdecydowali się jednak na desygnowanie do boju swoich gwiazd.

Reklama

Powrót z Polakami u steru?

Teraz Wolfslake ma powrócić do polskiej ligi już nie jako filia jednego z polskich klubów, ale nowa drużyna na poziomie 2. Ligi Żużlowej. Okazuje się jednak, że klub nie będzie całkowicie niezależny od polskiego środowiska żużlowego. Jak ustaliła Interia, w projekt jest zaangażowany Maciej Polny - były prezes Wybrzeża Gdańsk, a dziś właściciel firmy KF Sport, zajmującej się m.in. organizacją zawodów żużlowych w ramach marki SpeedwayEvents.

Skontaktowaliśmy się z Maciejem Polnym w sprawie naszych ustaleń, jednak odmówił on szerszego komentarza na ten temat. Tłumaczył, że na rozmowy o szczegółach jest za wcześnie, ponieważ projekt jest w powijakach i stoi przy nim jeszcze spory znak zapytania.

W GKSŻ o projekcie już wiedzą

O nowy klub zapytaliśmy też członków Głównej Komisji Sportu Żużlowego, gdyż to z tym organem rozmawiają kluby przed dołączeniem do polskiej ligi. Tak było w przypadku dwóch niemieckich zespołów, czy, np. drużyny Speedway Równe, która jakiś czas temu rozważała powrót do polskiej ligi po kilku sezonach nieobecności.

W GKSŻ otrzymaliśmy informację, że "coś jest na rzeczy, ale to na razie niezobowiązujące". Tym samym potwierdzają się słowa Polnego o tym, że projekt jest jeszcze na bardzo wstępnym etapie i nie można zakładać, że Wolfslake na pewno pojawi się w 2. Lidze Żużlowej w sezonie 2022.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje