Reklama

Reklama

Żużel. 2. Liga Żużlowa. Cztery strzelby Kolejarza rozbiły Skorpiony

W inauguracyjnym dla obu drużyn meczu 1. rundy, OK Bedmet Kolejarz Opole pokonał SpecHouse PSŻ Poznań 55:35. W drużynie z Opola wyróżniliśmy czterech liderów, a w ekipie z Poznania tylko dwóch zawodników.

Noty zawodników OK Bedmet Kolejarza Opole

Jacob Thorssell: 5 - w pierwszej fazie zawodów kompletny, pod koniec dwukrotnie pokonany przez Woelberta. Tak, czy siak, Szwed dał sygnał, że będzie w tym sezonie mocnym punktem Kolejarza.

Oskar Polis: 4 - wychowanek częstochowskiego Włókniarza pokazał się z dobrej strony, choć - jak przyznał w pomeczowej wypowiedzi dla Motowizji - liczył na trochę więcej. Środkowa część zawodów nie należała do niego, jednak pod koniec się zrehabilitował i pozostawił po sobie dobre wrażenie.

Mads Hansen: 5+ - bardzo dobry występ młodego Duńczyka. Nawet gdy przegrywał starty, walczył na dystansie, często z dobrym skutkiem. Kibice opolskiej drużyny mogą być pewni, że będzie dawał im dużo powodów do radości.

Reklama

Kamil Brzozowski: 2 - całkowicie bezbarwny występ Polaka. Zdołał wygrać jedynie z Seifert-Salkiem, Chmielem i Kłosokiem, co przy tak słabo dysponowanym rywalu mogło rozczarować kibiców. Brzozowski musi popracować nad swoją dyspozycją, bo w odwodzie czeka ambitny Orwat.

Andriej Kudriaszow: 4 - w trzech biegach bardzo dobry, w jednym zaskakująco bezbarwny. Kudriaszow, jako lider drużyny i zawodnik z doświadczeniem na torach pierwszoligowych, nie może dawać się przywozić Nielsenowi i Skupieniowi. Gdyby nie ten jeden katastrofalny bieg, spokojnie mógłby otrzymać piątkę. Niestety zawodnikowi takiej klasy nie przystoi tak przegrywać.

Kacper Łobodziński: 3 - bardzo poprawny wynik wypożyczonego z ZOOLeszcz DPV GKM-u Grudziądz zawodnika. Na jego rozkładzie znaleźli się juniorzy i bardzo słaby tego dnia Chmiel, jednak w Opolu raczej nikt nie miał większych oczekiwań wobec tego zawodnika.

Mateusz Świdnicki: 3+ - pierwsze dwa biegi bardzo dobre, kolejne dwa bardzo słabe. Jego dobry występ przyćmił niewymuszony przez nikogo upadek w biegu dwunastym. Niemniej, Kolejarz może mieć z niego dużo pociechy.

Noty zawodników SpecHouse PSŻ Poznań

Matias Nielsen: 4+ - promyk nadziei dla kibiców poznańskiej drużyny. Młody Duńczyk był drugim najskuteczniejszym zawodnikiem PSŻ, jednak co ważniejsze, był zdecydowanie najbardziej walecznym żużlowcem w talii trenera Palucha. W Poznaniu dojrzewa kolejna duńska gwiazda?

Lars Skupień: 3+ - występ ciężki do oceny. Początek słaby, środek dobry, końcówka również słaba. Istna sinusoida. Jednak na tle jeszcze słabszych kolegów z drużyny i tak się wyróżniał. Trzeci najlepszy zawodnik poznańskiej drużyny w Opolu.

Jonas Seifert-Salk: 1 - pozornie wypadł nie najgorzej, bo przecież zdobył trzy punkty, jednak pokonał tylko Łobodzińskiego i Chmiela. "Bez szału" to chyba najłagodniejsze określenie postawy Duńczyka w inauguracyjnym spotkaniu.

Robert Chmiel: 1 - 2,0,0,- - dorobek Chmiela komentuje się sam, jednak warto dodać, że dwa punkty w pierwszym biegu zostały zdobyte na Łobodzińskim i Kłosoku. Sporo pracy przed wychowankiem rybnickiego ROW-u.

Kevin Woelbert: 5- - zgodnie z przewidywaniami najlepszy zawodnik SpecHouse PSŻ-u. Momentami lepszy, momentami gorszy, jednak przez całe zawody bardzo szybki. Najjaśniej świecąca gwiazda w drużynie z Poznania. Problem jednak w tym, że na razie jedyna.

Kacper Kłosok: 1 - pokonał jedynie kolegę z pary.

Jakub Szpytma: 1 - punkt zdobyty po upadku Świdnickiego.

Piotr Kaczorek

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje