Reklama

Reklama

Żużel. 2. Liga Żużlowa. Bardzo słaby Woelbert, znakomity Kowalski w meczu w Poznaniu

W niedzielne południe na poznańskim Golęcinie, OK Bedmet Kolejarz Opole dopisał kolejną drużyną na liście swoich ofiar. Tym razem sile opolskiego walca ulegli żużlowcy SpecHouse PSŻ-u Poznań, którzy przegrali w stosunku 54:36. Wyróżnienia od nas otrzymali Woelbert i Kowalski. Jeden negatywne, drugi pozytywne.

Noty dla zawodników SpecHouse PSŻ-u Poznań

Robert Chmiel: 2+ - występ gorszy niż wskazują na to punkty - trzy z sześciu dostał za darmo, dzięki defektom rywali. Wychowanek rybnickiego ROW-u musi zacząć lepiej punktować, bo z pewnością nie spełnia oczekiwań włodarzy.

Marcus Birkemose: 3- - ci, którzy liczyli, że Birkemose od pierwszego meczu w barwach PSŻ-u będzie jeździł tak, jak w poprzednim sezonie w żółto-czarnych barwach, mocno się przeliczyli. Gdyby nie defekt, miałby siedem punktów, ale generalnie szału nie zrobił.

Lars Skupień: 3+ - średni występ, więc ocena również średnia. Skupień w ostatnich meczach pokazywał się z niezłej strony, dlatego jego postawa w środkowej fazie meczu mogła być sporym zaskoczeniem in minus. Warto jednak odnotować, że połowa trójek wśród poznaniaków była jego autorstwa.

Reklama

Jonas Seifert-Salk: 4 - zdobył tyle płatnych punktów, co Woelbert, ale wrażenia z jego torowej postawy były zgoła odmienne. Duńczyk pokazał się z dobrej strony - ambitnie walczył z opolanami, jako jedyny z całej drużyny. Występ na duży plus.

Kevin Woelbert: 2 - patrząc na dorobek Niemca, w pierwszej chwili można pomyśleć, że pojechał całkiem nieźle. Otóż nie - lider drużyny trzykrotnie dający się przywieźć na 1:5? Duży zawód i nie zmienia tego nawet wygrana w biegu nominowanym.

Kacper Kłosok: 1 - bardzo słaby występ. Jedyne punkty zdobył na koledze z drużyny i rywalu, który zdefektował. W Poznaniu nie oczekiwali od niego, że będzie wygrywał mecze, ale na pewno stać go na więcej.

Jakub Szpytma: 1 - nie pokazał zbyt wiele, na nim przeprowadzono jedyną rezerwę taktyczną w tym meczu - o czymś to świadczy.

Noty dla zawodników OK Bedmet Kolejarza Opole

Kamil Brzozowski: 3- - było go stać na więcej, ale przeszkodziło w tym dotknięcie taśmy i defekt. W pierwszych dwóch startach zaprezentował się jednak z dobrej strony i może żałować, że w kolejnych biegach za dużo nie pojeździł.

Mads Hansen: 5 - początkowo jechał po komplet. Później troszkę spuścił z tonu, ale i tak prezentował się bardzo dobrze. Jeśli Kolejarz awansuje do eWinner 1. Ligi, zawodnika U24 nie będą musieli szukać, bo Hansen powinien sobie poradzić.

Jacob Thorssell: 4 - występ niemal bliźniaczo podobny do występu Oskara Polisa. Na początku wręcz bezbarwny, później już bardzo szybki. Oddał swój start w biegu nominowanym Marcelowi Krzykowskiemu - to zawsze są miłe obrazki warte docenienia.

Andriej Kudriaszow: 5+ - bardzo dobry występ Kudriaszowa i nie zmieniają tego dwie porażki - jedna z Jonasem Seifert-Salkiem, druga z Larsem Skupieniem.

Oskar Polis: 4 - dziwny występ Polisa - pierwszy wyścig bardzo słaby, później trzykrotnie niepokonany i na koniec wjechał w taśmę. Był potencjał na więcej, ale tragedii też nie było.

Bartłomiej Kowalski: 5+ - gdyby nie przegrana 1:5 w biegu nominowanym, moglibyśmy dać Kowalskiemu szóstkę, a tak tylko i aż piątka z plusem. To już kolejny mecz, w którym żużlowiec Eltrox Włókniarza znakomicie punktuje. Jest chyba największym atutem opolskiej drużyny, bo o dobrego seniora łatwiej, niż o juniora.

Marcel Krzykowski: 2+ - w pierwszym starcie pokonał obu juniorów PSŻ-u, przy kolejnym pojedynku zjechał z toru na ostatniej pozycji. Plan minimum niemal wykonał, więc i ocena to niemal trójka.

Piotr Kaczorek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje