Reklama

Reklama

Znany dziennikarz wraca do żużla w nowej roli

Jakub Zborowski długo nie wytrzymał bez żużla. Były dziennikarz Canal+ oraz współtwórca projektu „Wilki Krosno” został dziś przedstawiony jako dyrektor zarządzający w świeżo upieczonym beniaminku PGE Ekstraligi – Arged Malesie Ostrów. To dla niego powrót do dyscypliny po prawie dwuletniej przerwie.

Jakub Zborowski znany jest szerszej publiczności za sprawą pracy w nSport + i Canal +. Do jego głównych obowiązków należało przeprowadzanie wywiadów z zawodnikami. Reporter umilał telewidzom przerwę na równanie toru zarówno w PGE Ekstralidze jak i w innych imprezach międzynarodowych od ponad 14 lat, aż do sezonu 2020 przed którym ogłoszono zaskakujący koniec współpracy.

To on stworzył Wilki Krosno

Poza umiejętnościami dziennikarskimi, krośnianin w środowisku zasłynął także z działań na rzecz rozwoju żużla w rodzinnym mieście. Jednym z jego "dzieci" są chociażby coraz śmielej pukające do PGE Ekstraligi Cellfast Wilki. - Pierwsze spotkania z prezydentem, starym zarządem, stworzenie całego projektu nowego podmiotu był moją autorską propozycją. Namówienie działaczy KSM-u do rezygnacji, pielgrzymki do Ratusza, telefony do pierwszych sponsorów n.in. Marty Półtorak, w tym głównego partnera - firmy Cellfast wykonaliśmy wspólnie z Gabrysiem Waliszko, jeszcze zanim powstały struktury klubu - mówił nie tak dawno w rozmowie z Interią.

Reklama

Niestety pomimo tworzenia projektu od postaw, dziś na próżno szukać go wśród pracowników klubowych. - W momencie, kiedy nasza stacja dowiedziała się o projekcie, trzeba było się ujawnić. Jedna osoba wyraźnie oszalała. Postanowiła, że będzie robić to w pojedynkę. Gabryś, aktualny prezes Grzegorz Leśniak oraz były sternik klubu pan Dobosz uznali, że jestem im już niepotrzebny. Wystąpiły mocne rozbieżności i musiałem się wycofać, choć tego nie zakładałem - wspominał w dalszej części rozmowy.

Jakub Zborowski wraca podwójnie zmotywowany

Po rozczarowującej i przykrej dla niego chwili, Jakub Zborowski na całe szczęście nie obraził się na żużel. Nie minęło kilkanaście miesięcy, a zainteresowanie jego osobą wykazała Arged Malesa Ostrów. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy zajmujących się czarnym sportem w beniaminku PGE Ekstraligi otrzymał posadę dyrektora zarządzającego i w ramach swojej nowej funkcji będzie zajmował się marketingiem oraz PR-em.

Nie ulega wątpliwości, iż przed ex-reporterem Canal+ jedno z największych życiowych wyzwań. Dla klubu z województwa wielkopolskiego rywalizacja z najlepszymi zespołami w kraju to zupełnie coś nowego. Zarząd najwyraźniej zdał sobie z tego sprawę i poza zbudowaniem solidnego składu postanowił pozyskać nowych pracowników, którzy zajmą się całą otoczką organizacyjną ambitnego projektu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy