Reklama

Reklama

Zapowiedź XX kolejki żużlowej ekstraklasy: W Toruniu o mistrzowski tytuł

Już w najbliższą niedzielę rozegrana zostanie ostatnia kolejka spotkań ligi żużlowej. Najciekawiej zapowiada się pojedynek w Toruniu, gdzie Apator podejmował będzie Atlas Wrocław. Zwycięzca tego spotkania zostanie jednocześnie DMP 2001.

W Częstochowie o utrzymanie się w lidze będzie walczył Włókniarz, który zmierzy się z ZKŻ Zielona Góra.

Ekstraliga

Apator Toruń - Atlas Wrocław

To z pewnością jedno z ciekawszych, o ile nie najciekawsze spotkanie całego sezonu. Wygrany zostanie mistrzem Polski na rok 2001. Nic dziwnego, że oba zespoły przygotowują się do tego spotkania bardzo starannie. W zespole Atlasu wystąpi najprawdopodobniej Greg Hancock, który tego samego dnia miał zakontraktowany występ w Pardubicach.

- Najprawdopodobniej zjawię się w Toruniu. Chcę pomóc Atlasowi i liczę, że ten mecz wygramy - twierdzi Amerykanin. W zespole wrocławskim dojdzie do kolejnej zmiany. Miejsce Krzyżaniaka zajmie Dados, który zdaniem działaczy gwarantuje większą zdobycz punktową od wychowanka Apatora.

Reklama

Opinie przed meczem:

Jan Ząbik (trener Apatora): - Zrobimy wszystko, aby wygrać, choć nigdy nie wiadomo, jak spotkanie się zakończy. Jestem optymistą, a wszystko będzie jasne w niedzielny wieczór.

Marek Cieślak (trener Atlasu): - Jedziemy walczyć, choć zdaniem wielu nie jesteśmy faworytami. Szkoda porażki w Bydgoszczy, ale musimy szukać szansy w Toruniu. Już raz tam wywalczyłem złoty medal, może uda się to powtórzyć.

Przypuszczalne składy:

Apator - Rickardsson, Jonsson, Bajerski, Jaguś, Kowalik, Chrzanowski

Atlas - Sawina, Dados, Nicholls, Hancock, Ułamek, Słaboń

Nasz typ:

46:44

Pergo Gorzów - Polonia Bydgoszcz

Po zwycięstwie nad Atlasem spotkanie to jest meczem o przysłowiową ? pietruszkę?. Goście zdobyli brązowe medale DMP i jak twierdzi Tomasz Gollob, jadą do Gorzowa walczyć, ale nie za wszelką cenę. Niewykluczone jednak, że gospodarze będą chcieli zakończyć sezon zwycięstwem i kibice obejrzą emocjonujący pojedynek.

Andrzej Koselski (trener Polonii): - Jedziemy walczyć, ale na pewno nieco powietrze z nas już uszło. Porażka czy wygrana niewiele zmienia, postaramy się jednak do końca reprezentować tak, jak przystało na brązowego medalistę mistrzostw Polski.

Przypuszczalne składy:

Pergo - Paluch, Danno, Świst, Staszewski, Andersen, Okoniewski

Polonia - Gollob, Tajchert, Loram, Lyons, Protasiewicz, Robacki

Nasz typ: 50: 40

Polonia Piła - Unia Leszno

Faworytem spotkania są gospodarze. Widowisko straci sporo na atrakcyjności, gdyż część obcokrajowców tego samego dnia startował będzie w turnieju rozgrywanym Pardubicach.

Opinie przed meczem:

Janusz Michaelis (trener Polonii): - Myślę, że zwycięstwem zakończymy sezon. Z tego, co wiem Unia przyjedzie w polskim składzie, u nas zabraknie Karlssona i Louisa, ale spotkanie powinniśmy rozstrzygnąć na własną korzyść.

Przypuszczalne składy:

Polonia - Havelock, Dobrucki, Gollob, Drabik, Miśkowiak, Hampel

Unia - Pecyna, Rempała, R.Jankowski, Ł.Jankowski, Baliński, Kasprzak.

Nasz typ: 55:35

Włókniarz Częstochowa - ZKŻ Zielona Góra

Oprócz spotkania w Toruniu jest to najciekawszy mecz nadchodzącej kolejki. Jeśli Włókniarz chce zając siódmą pozycję, musi to spotkanie wygrać. Nie będzie łatwo, gdyż goście zapowiadają walkę o zwycięstwo. W zespole ZKŻ awizowany jest występ Hamilla i Svaba. Wśród gospodarzy zarówno Sullivan jak i Ferjan zakontraktowany mają występ w Pardubicach.

Opinie przed meczem:

Czesław Czernicki (menedżer Włókniarza): - Musimy wygrać i to jest nasze zadanie. Przygotowujemy się do tego meczu solidnie i wierzę, że zakończy się on pomyślnym dla nas scenariuszem.

Przypuszczalne składy:

Włókniarz - Holta, Andersen, Jędrzejak, Walasek, Pietrzyk, Malecha

ZKŻ - Hamill, Svab, Kuciapa, Huszcza, Kujawa, Kurmański

Nasz typ: 44:46

I liga

Wybrzeże Gdańsk - RKM Rybnik

Nasz typ: 50:40

Stal Rzeszów - Start Gniezno

Nasz typ: 50:40

GKM Grudziądz - Start Gniezno

Nasz typ: 55:35

ŁTŻ Łódź - TŻ Opole

Nasz typ: 40:50

Dowiedz się więcej na temat: Wrocław | pojedynek | występ | gollob | atlas | polonia | kolejka | Toruń

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje