Reklama

Reklama

Zapowiedź XVIII kolejki ligi żużlowej

Już w najbliższą niedzielę rozegrana zostanie kolejna runda spotkań ekstraligi. Tym razem najciekawiej zapowiada się spotkanie w Gorzowie, gdzie o ligowe punkty walczył będzie zespół Apatora Toruń.

Główny rywal Torunia w walce o złoty medal - Atlas Wrocław rozegra spotkanie wyjazdowe w Bydgoszczy.

Pergo Gorzów - Apator Toruń

Z pewnością najciekawsze spotkanie nadchodzącej kolejki. Faworytem teoretycznie jest zespół Apatora, choć bardzo prawdopodobne, że to gospodarze wywalczą dwa punkty. Wciąż niewiadomo czy Gorzowie wystartuje Bajerski, zdaniem fachowców Jan Ząbik tym razem da szansę Kowalikowi. Zespół gospodarzy zapowiada walkę o zwycięstwo i wywalczenie w tegorocznych rozgrywkach brązowego medalu.

Opinie przed meczem:

Reklama

Stanisław Chomski ( trener Pergo) - Apator musi wygrać, ale my na pewno im tego nie ułatwimy. Liczę na to, że wywalczymy dwa punkty. Apator jest do objechania, wszyscy w zespole muszą pojechać na miarę swoich możliwości.

Przypuszczalne składy:

Pergo - Crump, Danno, Staszewski, Świst, Paluch, Okoniewski

Apator - Rickardsson, Jonsson, Kowalik, Kościecha, Jaguś, Chrzanowski

Nasz typ: 48:42

Polonia Bydgoszcz - Atlas Wrocław

Atlas wciąż walczy o mistrzostwo. Teraz przed wrocławskimi zawodnikami duży sprawdzian w postaci wyjazdu do Bydgoszczy. W rundzie zasadniczej Atlas był blisko zwycięstwa. Być może zadanie uda się wykonać za drugim podejściem, choć wiele osób zastanawia się jak wypadnie Robert Sawina, który na bydgoskim torze przed miesiącem wywalczył tytuł wicemistrza Polski.

Opinie przed meczem:

Andrzej Koselski ( trener Polonii) - W piątek stratujemy w finale klubowego Pucharu Europy, ale mnie sądzę, żeby zmęczenia miało wpływ na naszą postawę. Postaramy się wygrać, choć o punkty może być bardzo ciężko. Dużo zależało będzie od postawy obcokrajowców.

Przypuszczalne składy:

Polonia - Gollob, Tajchert, Lyons, Wiltshire, Protasiewicz

Atlas - Hancock, Sawina, Krzyżaniak, Ułamek, Nicholls, Słaboń

Nasz typ: 43:47

Włókniarz Częstochowa - Polonia Piła

Zespół Włókniarza wciąż walczy o utrzymanie w ekstralidze. Do tego potrzeba kolejne wygranej. Po powrocie na tor Dobruckiego Piła jest silniejsza, choć chyba nie na tyle aby wywalczyć dwa punkty w Częstochowie.

Opinie przed meczem:

Czesław Czernicki ( menedżer Włókniarza) - Nie dopuszczam do siebie myśli o porażce. Piła jest silniejsza niż w rundzie zasadniczej, ale jesteśmy w stanie ich pokonać. Ja wierzę w swój zespół.

Przypuszczalne składy:

Włókniarz - Sullivan, Ferjan, Walasek, Jędrzejak, Pietrzyk, Malecha

Polonia - Gollob, Drabik, Havelock, Karlsson, Dobrucki, Hampel

Nasz typ: 47:43

Unia Leszno - ZKŻ Zielona Góra

Sytuacja zespołu leszczyńskiego stała się bardzo trudna. Nawet zwycięstwo nie gwarantuje bezpiecznej sytuacji. Zdaniem większości porażka z Piłą na własnym stadionie przesądziła już o degradacji tego zespołu. Teraz do Leszna przyjeżdża zespół zielonogórski, który zapowiada walkę o zwycięstwo. Choć po wysokiej porażce zielonogórzan w rundzie zasadniczej wydaje się to mało prawdopodobne warto wybrać się na stadion w Lesznie. Emocji na pewno nie zabraknie.

Opinie przed meczem:

Aleksander Janas ( trener ZKŻ) - Jedziemy walczyć. Zespół rozkręca się z kolejki na kolejkę i pora na kolejną wygraną na wyjeździe. Dlaczego nie w Lesznie?

Przypuszczalne składy:

Unia - Adams, Dryml, Rempała, Baliński, Smith, Kasprzak

ZKŻ - Hamill, Svab, Huszcza, Kuciapa, Kurmański, Kujawa

Nasz typ: 46:44

I liga

Stal Rzeszów - Wybrzeże Gdańsk

Nasz typ: 40:50

RKM Rybnik - Start Gniezno

Nasz typ: 56:34

ŁTŻ Łódź - GKM Grudziądz

Nasz typ: 51:39

Kolejarz Rawicz - TŻ Opole

Nasz typ: 53:37

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | Toruń | Wrocław | polonia | atlas

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy