Reklama

Reklama

Zapowiedź XVII kolejki ligi żużlowej

W niedzielę na tor po raz kolejny wyjadą żużlowcy aby walczyć o ligowe punkty. Interesująco zapowiada się spotkanie w Toruniu, gdzie o punkty walczył będzie zespół z Gorzowa.

Apator Toruń - Pergo Gorzów

Jeśli Apator myśli o tytule mistrza Polski, spotkania z Pergo przegrać nie może i chyba nikt nie wierzy aby to mogło się wydarzyć. Pergo jedzie walczyć o punkty, choć bardzo mało prawdopodobne jest to aby udało się to w Toruniu. W zespole "Aniołów" wystąpi z pewnością Mirosław Kowalik, który niezłą dyspozycję potwierdził ostatnio w lidze szwedzkiej.

Opinie przed meczem:

Jan Ząbik ( trener Apatora) - We Wrocławiu wygrać się nie udało i dalej musimy toczyć korespondencyjny pojedynek z Atlasem. Wierzę, że wygramy i w dalszym ciągu będziemy liderami.

Reklama

Stanisław Chomski ( trener Pergo) - Co mogę powiedzieć? Czeka nas ciężki mecz, ale będziemy walczyli od początku do końca.

Przypuszczalne składy:

Apator - Rickardsson, Jonsson., Kowalik, Bajerski, Jaguś, Chrzanowski

Pergo - Crump, Danno, Paluch, Staszewski, Świst, Okoniewski

Nasz typ:

50:40

Atlas Wrocław - Bractwo Polonia Bydgoszcz

Ten mecz miał się odbyć w Bydgoszczy, ale działacze obu klubów doszli do porozumienia i najpierw oba zespoły spotkają się w stolicy Dolnego Śląska. Faworytem są zawodnicy z Wrocławia i to oni na swoim koncie powinni zapisać dwa punkty. Jednak takie nazwiska jak Wiltshire, Gollob i Protasiewicz gwarantują emocje i warto wybrać się w niedzielne popołudnie na wrocławski stadion. Czy Marek Cieślak da jeszcze szansę rehabilitacji Sawinie, czy też zastąpi go Dados?

Andrzej Koselski ( trener Polonii) - Ciężkie spotkanie w którym faworytem są gospodarze, ale będziemy zmobilizowani i spróbujemy pokrzyżować szyki faworytom.

Przypuszczalne składy:

Atlas: Hancock, Dados, Krzyżaniak, Nicholls, Ułamek, Słaboń

Polonia - Gollob, Tajchert, Wiltshire, Lyons, Protasiewicz, Robacki

Nasz typ:

49:41

Polonia Piła - Włókniarz Częstochowa

Polonia po zwycięstwie w Lesznie teraz zmierzy się z zespołem Częstochowy i wywalczenie dwóch punktów jest bardzo prawdopodobne. Zespół gości awizuje przyjazd w najsilniejszym składzie i zapowiada walkę o dwa punkty. - Mamy szansę, całkiem dobrze pojechaliśmy tam w rundzie zasadniczej, teraz powinno być lepiej - twierdzi Czesław Czernicki.

Przypuszczalne składy:

Polonia - Havelock, Karlsson, Drabik, Gollob, Dobrucki, Hampel

Włókniarz - Sullivan, Ferjan, Jędrzejak, Walasek, Pietrzyk, Malecha

Nasz typ: 47:43

ZKŻ Polmos Zielona Góra - Unia Leszno

Ostatnie spotkanie ekstraligi nie zapowiada się zbyt emocjonująco. Niewiadomą bowiem pozostaje skład Unii, która wystąpi najprawdopodobniej z Johnstonem i Smithem. Niezbyt dobrze radzą sobie seniorzy leszczyńskiego zespołu i bardzo prawdopodobne, że w Zielonej Górze goście nie będą mieli zbyt wiele do powiedzenia.

Przypuszczalne składy:

ZKŻ - Hamill, Svab, Huszcza, Kujawa, Kuciapa, Kurmański

Unia - Adams, Johnston, Smith, Rempała, Baliński, Kasprzak

Nasz typ:

52:38

I liga

W pierwszej lidze ciekawie będzie w Opolu i Gnieźnie. Czy borykający się z problemami finansowymi zespół z Opola zdoła pokonać Rawicz? Jak do spotkania w Gnieźnie podejdzie zespół z Rybnika. Po porażce na własnym torze z Gdańskiem szanse na awans są już tylko iluzoryczne.

1.TŻ Opole - Kolejarz Rawicz

Nasz typ: 45: 45

2.Start Gniezno - RKM Rybnik

Nasz typ: 43:47

3.Wybrzeże Gdańsk - Stal Rzeszów

Nasz typ: 55:35

4. GKM Grudziądz - ŁTŻ Łódź

Nasz typ: 48:42

II liga

W drugiej lidze najciekawsze spotkanie rozegrane zostanie w Krośnie, gdzie o punkty walczyć będzie Ostrów. Jeśli wygra wywalczy awans do pierwszej ligi.

1. ŻKS Krosno - Iskra Ostrów

Nasz typ: 39:51

2. Unia Tarnów - Śląsk Świętochłowice

Nasz typ: 52:38

TŻ Lublin - Wanda Kraków

Nasz typ: 50:40

Dowiedz się więcej na temat: Toruń | gollob | polonia | kolejka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy