Reklama

Reklama

Zapowiedź XVI rundy żużlowej ekstraklasy

Już w niedzielę po raz kolejny o punkty będą walczyły zespoły ekstraligi żużlowej. Szlagierowo zapowiada się spotkanie w Toruniu gdzie Apator podejmował będzie zespół Włókniarza Częstochowa.

Miejsca 1- 4

Apator Toruń - Włókniarz Częstochowa

Bez wątpienia szlagier kolejki. W Toruniu spotkają się dwa zespoły, które w tym sezonie mają zamiar założyć mistrzowską koronę. - Podchodzimy bardzo poważnie do tego pojedynku. Mimo absencji Ułamka Włókniarz stać na zwycięstwo - twierdzi Jan Ząbik, szkoleniowiec gospodarzy.
W zespole Apatora wystąpi Tony Rickardsson, który po kontuzji powraca do polskiej ligi. Goście wybierają się do Torunia bez kontuzjowanego Ułamka, ale mimo tego osłabienia będą bardzo groźnym rywalem i niewykluczone, że losy tego pojedynku rozstrzygną się dopiero w ostatnim biegu.
Nasz typ: 47: 43

Reklama

Polonia Bydgoszcz - Atlas Wrocław

Zawodnicy z Bydgoszczy tym razem podejmowali będą ekipę Atlasu i należy mieć nadzieję, że w przeciwieństwie do ostatniego pojedynku derbowego tym razem zawodnicy Polonii skupią się na rywalizacji na torze a nie tej w klubowym parkingu. Działacze Atlasu wciąż myślą o medalu i nic dziwnego, że zamierzają skorzystać z dwójki obcokrajowców, Hancocka i Nichollsa. Gospodarze podziękowali już za występy Wiltshirowi, tym razem ich barw bronić ma Mark Loram.
Nasz typ: 46:44

Miejsca 5-8

Unia Leszno - ZKŻ Zielona Góra

Pojedynek zespołów, które utrzymanie w lidze mają zapewnione i wydaje się, że tym razem powalczą już tylko o prestiż. Goście awizują przyjazd w polskim składzie, wątpliwe wydaje się sięgnięcie po Hamilla, który przyznał iż skłócony jest z władzami klubu. Gospodarze być może uzupełnią skład Adamsem. Unia nie powinna mieć większych problemów z odniesieniem zwycięstwa.
Nasz typ: 52:38

Polonia Piła - Wybrzeże Gdańsk

Pojedynek zespołów walczących o utrzymanie w lidze. W rundzie zasadniczej Piła bez większych problemów podołała ekipie z Gdańska i tak też może być i tym razem. Gospodarze ponoć znów mają sponsora , który opłaci przyjazd Havelocka i Screena, goście czynią starania aby w ich ekipie pojawił się Laukannen. Kibice powinni być świadkami ciekawego widowiska, które biorąc pod uwagę rundę zasadniczą powinno zakończyć się zwycięstwem gospodarzy.
Nasz typ: 48: 42

Dowiedz się więcej na temat: zespoły | Włókniarz Częstochowa | Toruń | goście | Częstochowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje