Reklama

Reklama

Zapowiedź XIV kolejki żużlowej ekstraligi

W najbliższą niedzielę rozegrana zostanie ostatnia kolejka zasadniczej rundy ligi żużlowej. Najciekawiej zapowiada się spotkanie w Bydgoszczy, gdzie tamtejsza Polonia podejmowała będzie zespół ZKŻ.

Przed ostatnią kolejką tylko zespoły z Częstochowy i Torunia mogą być pewne miejsca w górnej połówce tabeli.

Atlas Wrocław - Polonia Piła

Zespół Atlasu spotkanie z Piłą wygrać musi jeśli marzy o tym aby znaleźć się w pierwszej czwórce. Wydaje się, że będzie to łatwe zadanie ponieważ goście do tej pory wygrali tylko jedno spotkanie. Zaznaczyć jednak należy iż zespół gospodarzy wystąpi osłabiony brakiem Hancocka i Cegielskiego. Jeśli do tego dodamy słabą ostatnio postawę Drabika i Dadosa to może się okazać, że kibice na trybunach nie będą się nudzić, tym bardziej iż ostatni mecz w wykonaniu gości pokazał, że Gapiński, Miśkowiak i spółka ze swoją formą idą pod koniec sezonu systematycznie do góry.

Reklama

Zdaniem trenera:

Andrzej Maroszek (Polonia Piła) ? Na pewno jesteśmy na przegranej pozycji, ale ostatni mecz "wlał" w nas nieco nowego ducha i jedziemy do stolicy Dolnego Śląska, aby pokazać się z jak najlepszej strony.
Nasz typ: 55: 35

Unia Leszno - Włókniarz Częstochowa

Zespół Unii jeśli chce znaleźć się w pierwszej czwórce to spotkanie z Włókniarzem musi wygrać i liczyć na to, że w spotkaniu w Bydgoszczy nie padnie remis, a drużyna Piły pokona Atlas. Pokonanie Włókniarza to zadanie trudne, ale nie jest niemożliwe. Martwić może spadek formy co niektórych zawodników Unii. Zarówno Dobrucki jak i Rempała ostatnio spisują się poniżej oczekiwań. Jak zwykle Unia może liczyć na będącego w doskonałej formie Adamsa. Zagadkę tradycyjnie już stanowić będzie postawa drugiego obcokrajowca. Faworytem konfrontacji są jednak goście i to oni powinni na swoim koncie zapisać dwa punkty.
Nasz typ: 44: 46

Polonia Bydgoszcz - ZKŻ Zielona Góra

Zespół z Bydgoszczy podejmuje ZKŻ i jeśli myśli o utrzymaniu się w pierwszej czwórce to powinien to spotkanie wygrać. Problem w tym, że podobny cel mają goście. W zespole Polonii zabraknie kontuzjowanego Marka Lorama, wśród gości nieobecny może okazać się lider zespołu Billy Hamill, który ma w najbliższy weekend zaplanowany start w mistrzostwach USA. ZKŻ pokazał podczas ostatniego meczu w Lesznie, że jest w stanie podjąć skuteczną walkę w meczach wyjazdowych, jednak mimo nieobecności Lorama to gospodarze będą faworytem niedzielnej potyczki.
Nasz typ: 50: 40

Wybrzeże Gdańsk - Apator Toruń

Zespół Torunia spotkanie w Gdańsku powinien wygrać. Gospodarze zapowiadają jednak, że będą walczyli o dwa punkty. Po dłuższej przerwie w barwach gospodarzy mają pojawić się zawodnicy zagraniczni. Jeśli dodamy do tego rosnącą ostatnio formę Chrzanowskiego i Kościechy oraz nieobliczalnego Cieślewicza to można w Gdańsku spodziewać się ciekawego spotkania. Mimo groźnego upadku w lidze szwedzkiej udział w spotkaniu potwierdza Szwed, Tony Rickardsson.
Nasz typ: 42: 48

Dowiedz się więcej na temat: goście | polonia | kolejka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje