Reklama

Reklama

Zapowiedź XI kolejki ekstraklasy

Już w najbliższą niedzielę rozegrana zostanie kolejna kolejka spotkań żużlowej ekstraklasy. Do najciekawszego pojedynku dojdzie zapewne w Toruniu, gdzie tamtejszy Apator zmierzy się z Atlasem Wrocław.

Apator Toruń - Atlas Wrocław

Bez wątpienia szykuje się w Toruniu mecz kolejki. Jeśli podopieczni Marka Cieślaka marzą o wywalczeniu złotego medalu powinni spotkanie w Toruniu wygrać. Zadanie bardzo trudne, gdyż do tej pory nikomu ten sukces na przebudowanym obiekcie Apatora się jeszcze nie udał. Dużym atutem Wrocławian jest z pewnością dwójka wychowanków Apatora - Sawina, Krzyżaniak. Czy to jednak wystarczy do pokonania najlepszego zespołu ligi?

Opinie przed meczem:

Jan Ząbik ( trener Apatora) - Czeka nas bardzo ciężki pojedynek, ale wierzę, że rozstrzygniemy go na swoją korzyść. Atlas dobrze znamy i nie powinien nas niczym zaskoczyć.

Reklama

Przypuszczalne składy:

Apator - Rickardsson, Jonsson, Kowalik, Bajerski, Chrzanowski

Atlas - Hancock, Sawina, Krzyżaniak, Dados, Ułamek, Słaboń

Nasz typ: 46:44

Polonia Piła - Polonia Bydgoszcz

Coraz więcej osób twierdzi, że zespół pilskiej Polonii wypadnie z pierwszej czwórki. Aby tak się jednak nie stało Piła powinna wygrać z Bydgoszczą. Łatwo jednak nie będzie. W barwach mistrzów Polski po raz pierwszy wystąpić ma Mark Loram. W Pile wystąpi jeden obcokrajowiec - Craig Boyce, w dalszym ciągu nie sfinalizowano umowy z Anglikiem Gary Havelockiem. Dodatkowego smaczku rywalizacji dodaje fakt iż dyrektorem pilskiego klubu został Leszek Tyllinger. Czy w swoimi debiucie pokona swoich niedawnych pracodawców?

Opinie przed meczem:

Janusz Michaelis ( trener Polonii) - Wierzę w nasze zwycięstwo. Stać nas na to aby pokonać Bydgoszczan.

Przypuszczalne składy:

Piła - Boyce, Gollob, Drabik, Gapiński, Hampel

Bydgoszcz - Gollob. Loram, Protasiewicz, Lyons, Robacki, Stanisławski

Nasz typ: 41:49

Unia Leszno - Pergo Gorzów

Kolejna przeszkoda przed żużlowcami z Wielkopolski. Tym razem w walce o utrzymanie trzeba pokonać Pergo Gorzów, które z meczu na mecz się rozkręca. Ostatnio zawodnicy Gorzowa do ostatniego biegu prowadzili wyrównaną walką z zawodnikami Bydgoszczy. Czy stać ich na wygraną w Lesznie? Bez wątpienia tak, ale pamiętać należy iż strata punktów na własnym torze przez podopiecznych Jana Krzystyniaka może zadecydować o spadku zespołu z ekstraklasy.

Opinie przed meczem:

Stanisław Chomski ( Pergo Gorzów) - Jedziemy do Leszna walczyć o dwa punkty, wciąż mam nadzieję, że uda się nam awansować do pierwszej czwórki.

Przypuszczalne składy:

Unia - Adams, Dryml, Jankowski, Rempała, Baliński, Kasprzak

Pergo - Crump, Danno, Świst, Paluch, Staszewski, Okoniewski

Nasz typ: 47:43

ZKŻ Zielona Góra - Włókniarz Częstochowa

W Zielonej Górze spotkanie dwóch zespołów walczących o utrzymanie. Kibice zastanawiają się jednak czy podobnie jak przed meczem z Toruniem, tak i teraz nad winnym grodem przejdą opady deszczu. Jak na razie bowiem startować nie może Billy Hamill, który poparzył rękę. Włókniarz ma atut w postaci menedżera - Czernickiego, który swego czasu pracował w Zielonej Górze. Czy w niedzielę zdoła się wziąć rewanż na swoich byłych współpracownikach?

Opinie przed meczem:

Czesław Czernicki ( menager Włókniarza) - Mam nadzieję, że powalczymy o dobry wynik. Stać nas na nawiązanie walki z zielonogórzanami i osobiście liczę na sukces swojego zespołu.

Przypuszczalne składy:

ZKŻ - Huszcza, Stonehewer, Richardsson, Kłopot, Kuciapa, Kurmański

Włókniarz - Sullivan, Andersen, Walasek, Pietrzyk, Jędrzejak, Czerwiński

Nasz typ: 44:46

Dowiedz się więcej na temat: Wrocław | Gorzów | Toruń | atlas | kolejka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje