Reklama

Reklama

Zapowiedź VIII kolejki żużlowej ekstraklasy

Już w najbliższą niedzielę rundę rewanżową rozpoczną drużyny naszej żużlowej ekstraligi, który rozegrają spotkania w ramach VIII kolejki.

Najatrakcyjniej tym razem zapowiada się mecz w Toruniu, gdzie tamtejszy Apator podejmował będzie zespół Włókniarza Częstochowa.

1. Wybrzeże Gdańsk - Atlas Wrocław

Gospodarze przystępują do pojedynku z wicemistrzem Polski wzmocnieni Henrikiem Gustafssonem i liczą na nawiązanie równorzędnej walki. O tym jak groźny na własnym torze może być zespół Romualda Łosia przekonał się przed paroma tygodniami zespół z Piły, który w Gdansku zaledwie zremisował. Działacze gości nie lekceważą rywala i awizują na niedzielne spotkanie najsilniejszy skład. Gospodarze zapowiadają, że tanio skóry nie sprzedadzą i jeśli tylko wszyscy tego dnia będą w " formie" to goście mogą mieć spory problem z wywiezieniem z nad morza dwóch punktów.

Reklama

Wypowiedzi przed meczem:

Romuald Łoś ( trener Wybrzeża) - Na pewno nie jesteśmy faworytami, ale spróbujemy powalczyć o korzystny wynik. Liczę, że przy dobrej postawie wszystkich zawodników jesteśmy w stanie toczyć wyrównaną walkę.

Przypuszczalne składy:

Wybrzeże - Pecyna, Fajfer, Duszyński, Gustafsson, Andersson, M. Cieślewicz

Atlas - Hancock, Dados, Nicholls, Krzyżaniak, Jędrzejak, Słaboń

Nasz typ: 41:49

2. Stal Gorzów - Polonia Bydgoszcz

Pojedynki Gorzowa z Bydgoszczą zawsze dostarczały nad Wartą sporej ilości emocji. Mimo, że goście w tym sezonie jeszcze nie przegrali to nie wybierają się do Gorzowa na spacerek. Podopieczni Stanisława Chomskiego na swoim torze mogą być groźni dla najlepszych i niewykluczone, że w niedzielę kibice będą świadkami zaciętego pojedynku. Trener gości, Andrzej Koselski zapowiada walkę i zwycięstwo i wierzy, że w dalszym ciągu będzie trenerem jedynego zespołu ekstraligi, który w tym sezonie nie został pokonany przez rywali.

Wypowiedzi przed meczem:

Stanisław Chomski (trener Stali) - Liczę, że moi zawodnicy pojadą skuteczniej niż w niedzielę w Bydgsozczy. O wygraną będzie ciężko ale postaramy się o sprawienie niespodzianki.

Przypuszczalne składy:

Stal - Jensen, Dryml, Staszewski, Świst, Paluch, Hlib

Polonia - T. Gollob, J. Gollob, Loram, Protasiewicz, Robacki

Nasz typ: 44:46

3. Apator Toruń - Włókniarz Częstochowa

To już chyba ostatnia szansa na ratowanie twarzy przez zespół mistrzów Polski. Jeśli w niedzielę gospodarze nie pokonają swoich rywali to znajdą się w arcytrudnej sytuacji. Już teraz nie brak głosów, że bez względu na wynik niedzielnej konfrontacji zespół Apatora pogrążony jest w kryzysie. W pierwszej połowie sezonu podopieczni Jana Ząbika wywalczyli zaledwie sześć punktów i mają coraz mniejsze szanse na awans do pierwszej czwórki. Goście zapowiadają walkę o zwycięstwo i niewykluczone, że w niedzielne popołudnie obietnice mogą stać się faktem.

Wypowiedzi przed meczem:

Andrzej Jurczyński (trener Włókniarza) - Jedziemy do Torunia walczyć o punkty. Gospodarze będą na pewno mocno zmobilizowani, ale widzę szanse na nawiązanie wyrównanego pojedynku. Jeśli wszyscy pojadą na swoim poziomie a do tego szczęście będzie nam sprzyjać to spróbujemy pokusić się o wygraną.

Przypuszczalne składy:

Apator - Rickardsson, Dannoe, Jaguś, Bajerski, Sawina, Jaguś

Włókniarz - Sullivan, Pietrzyk, Holta, Jonsson, Walasek, Pietraszko

Nasz typ: 48:42

4. Unia Leszno - Polonia Piła

Piła dobrze czuje się ostatnio na torze w Lesznie. Mało kto jednak przypuszcza, że po ostatniej porażce z Lesznem na własnym torze, teraz podopieczni Czesława Czernickiego wywalczą dwa punkty. Słabo spisującego się w lidze Carla Stonehewera zastąpi w niedzielę Gary Havelock, ale wątpliwe aby to właśnie zadecydowało o sukcesie gości. W zespole gospodarzy po przerwie wystąpi ponownie Rafał Okoniewski.

Wypowiedzi przed meczem:

Jan Krzystyniak (trener Unii) - Po wygranej w Pile teraz będziemy starali się o kolejne dwa punkty, choć podejrzewam, że Piła do ostatniego biegu walczyła będzie o zwycięstwo.

Przypuszczalne składy:

Unia - Adams, Rempała, Okoniewski, Ułamek, Baliński , Kasprzak

Polonia - Crump, Havelock, Dobrucki, Hampel, Gapiński, Miśkowiak

Nasz typ: 49:41

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | goście | polonia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje