Reklama

Reklama

Zapowiedź VII kolejki żużlowej ekstraklasy

Już w najbliższą niedzielę na żużlowe tory wyjadą ekstraligowcy. Najciekawsze spotkania zapowiadają się w Pile i Częstochowie.

Polonia Piła podejmowała będzie Unię Leszno, z kolei Włókniarz Częstochowa zmierzy się z Apatorem Toruń.

1. Polonia Piła - Unia Leszno

Bez wątpienia w Pile szykuje się ciekawe spotkanie. Gospodarze będą podejmowali zespół z Leszna, który jak na razie nie jest postrachem rywali w spotkaniach wyjazdowych. Podopieczni Jana Krzystyniaka zapowiadają walką o dwa punkty, ale zdaniem trenera Piły - Czesława Czernickiego po porażce z Bydgoszczą tym razem to jego podopieczni wyjdą z tej konfrontacji zwycięsko.

Opinie przed meczem:

Reklama

Jan Krzystyniak ( trener Unii) - Mam nadzieję, że w Pile przełamiemy naszą niemoc w spotkaniach wyjazdowych. Piła to ciężki rywal, ale spróbujemy powalczyć o korzystny wynik.

Przypuszczalne składy:

Piła - Crump, Havelock, Dobrucki, Hampel, Miśkowiak, Gapiński

Leszno - Adams, Dryml, Baliński, Ułamek, Okoniewski, Kasprzak

Nasz typ: 49: 41

2. Włókniarz Częstochowa - Apator Toruń

W Częstochowie tym razem spotkanie na które przybędą z pewnością rzesze kibiców. Pojedynki Sullivana, Rickardssona czy Jonssona zapowiadają się wręcz ekscytująco. Gospodarze wierzą , że pokonają rywala..., który tego spotkania przegrać nie może jeśli wciąż myśli o tym aby walczyć o złoty medal mistrzostw Polski. W zespole Włókniarza wystąpi Andreas Jonnson, który ma ponoć ostatnią szansę na rehabilitację po ostatnich słabszych występach. W zespole Apatora pojawi się Szwed - Stefan Danno, który ma okazać się sposobem na sukces zespołu toruńskiego.

Opinie przed meczem:

Jan Ząbik ( trener Apatora) - Jedziemy pod Jasną Górę walczyć o zwycięstwo. Jeśli wszyscy pojadą na swoim poziomie to jesteśmy w stanie wygrać. Wierzę, w dobry występ Danno.

Przypuszczalne składy:

Włókniarz - Holta, Walasek, Sullivan, Jonsson, Pietrzyk, Pietraszko

Apator - Rickardsson, Danno, Jaguś, Sawina, Bajerski, M.Jaguś

Nasz typ: 50: 40

3. Atlas Wrocław - Wybrzeże Gdańsk

Tym razem zespół wrocławskiego Atlasu czeka majowy "spacerek". Do Wrocławia zawita zespół z Gdańska i trudno spodziewać się jakichkolwiek niespodzianek. W zespole Atlasu awizowany jest występ Piotra Barona, który po dłuższym okresie przerwy ubierze plastron zespołu z Dolnego Śląska. Zespół gości awizuje przyjazd w polskim składzie i tym samym trudno spodziewać się innego scenariusza niż pojedynku do jednej bramki na korzyść gospodarzy.

Opinie przed meczem:

Marek Cieślak ( trener Atlasu) - Na pewno nie lekceważymy rywala. Mam nadzieję, że kibice , którzy przybędą na stadion się nie zawiodą i będą świadkami ciekawych pojedynków.

Przypuszczalne składy:

Atlas - Hancock, Dados, Baron, Jędrzejak, Krzyżaniak, Słaboń

Wybrzeże - T. Cieślewicz , Duszyński, Fajfer, Pecyna, Korolew, M. Cieślewicz

Nasz typ: 56: 34

4. Polonia Bydgoszcz - Stal Gorzów

Jeszcze w ubiegłym roku spotkanie obu zespołów mogłoby być zwiastunem emocji,. Jednak po imponującym początku rozgrywek w wykonaniu Bydgoszczan trudno teraz przypuszczać aby w najbliższą niedzielę sympatycy bydgoskiego zespołu byli świadkami emocji. Działacze Stali zapowiadają przyjazd z obcokrajowcami, ale "posiłki" zza granicy mogą jedynie zniwelować rozmiary porażki, aniżeli jej zapobiec.

Opinie przed meczem:

Andrzej Koselski ( trener Polonii) - Liczę na wygraną i mam nadzieję, że będę mógł trochę "poeksperymentować" z młodzieżą a kibice zobaczą kawałek dobrego żużla.

Przypuszczalne składy:

Polonia - T. Gollob, J. Gollob, Protasiewicz, Robacki, Loram, Stanisławski

Stal - Jensen, Dryml, Paluch, Świst, Staszewski, Hlib

Nasz typ: 54: 36

Dowiedz się więcej na temat: Częstochowa | Leszno | polonia | kolejka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje