Reklama

Reklama

Zapowiedź ósmej kolejki żużlowej ekstraklasy

Już w najbliższą niedzielę po dwutygodniowej przerwie rozgrywki wznowią żużlowcy. Do najciekawszych spotkań dojdzie z pewnością we Wrocławiu, gdzie Atlas będzie podejmował bydgoską Polonię oraz w Częstochowie gdzie tamtejszy Włókniarz zmierzy się z Pergo.

Do ostatniego biegu

Niewykluczone, że właśnie w piętnastej odsłonie niedzielnego pojedynku okaże się, który zespół zapisze na swoim koncie dwa punkty więcej. Faworytem jest Atlas, ale Bydgoszcz niejednokrotnie pokazała, że wie jak się jeździ na wrocławskim torze. Jeśli w zespole Atlasu zawiedzie któryś z zawodników to Polonia może nawiązać wyrównaną walkę. Działacze tego klubu po raz kolejny zmuszeni są postawić na Gustafssona, który ponoć już wie gdzie tkwi przyczyna słabych występów i tym razem zaskoczy wszystkich z pozytywnej strony.

Reklama

Atlas Wrocław - Polonia Bydgoszcz

Opinie przed meczem:

Sebastian Ułamek ( Atlas Wrocław) - Jeśli myślimy o sukcesie w tegorocznych rozgrywkach musimy wygrać i to wystarcza za cały komentarz.

Przypuszczalne składy:

Atlas: Hancock, Sawina, Krzyżaniak, Nicholls, Słaboń,

Polonia: Gollob, Tajchert, Wiltshire, Gustafsson, Protasiewicz, Robacki

Nasz typ: 50:40

Kolejne zwycięstwo Torunia

Tak w skrócie wygląda zapowiedź niedzielnego meczu. Bardzo wątpliwe jest aby poloniści byli w stanie wygrać na torze w Toruniu. Ich szanse dodatkowo zmniejsza fakt, iż najprawdopodobniej zabraknie Louisa, który mocno się potłukł podczas finału brytyjskiego. Apator jest w chwili obecnej na fali i to on wygra to spotkanie. Prawdopodobnie w miejsce Kościechy pojawi się na torze Wiesław Jaguś.

Apator Toruń - Polonia Piła

Opinie przed meczem:

Mirosław Kowalik ( Aptor Toruń) - To że wygraliśmy w Pile nie znaczy, że jesteśmy murowanymi kandydatami do wygranej. Piła będzie chciała się zrewanżować i na pewno postawi nam twarde warunki.

Przypuszczalne składy:

Apator: Rickardsson, Jonnson, Kowalik, Bajerski, Jaguś, Chrzanowski

Polonia: Karlsson, Louis(?), Drabik, Jabłoński, J.Gollob, Hampel

Nasz typ: 52:38

Danno tajną bronią ?

Włókniarz Częstochowa - Pergo Gorzów

Jedno z ciekawszych spotkań nadchodzącej kolejki. Włókniarz jeśli marzy o utrzymaniu musi wygrać, ale taki sam plan mają goście, którzy wciąż liczą na zajęcie miejsca w pierwszej czwórce. Tym razem w składzie Gorzowa zajdzie zmiana i Roberta Flisa lub Piotra Palucha zastąpi Stefan Danno, któremu we wtorek skończył się okres dyskwalifikacji. Atutem Włókniarza jest tor, choć wydaje się, że mimo wszystko równiejszym zespołem tego dnia będą goście. Kluczem do ewentualnego sukcesu gospodarzy będzie postawa Andersena i Walaska, którzy ostatnio mocno zawodzą.

Opinie przed meczem:

Czesław Czernicki ( menager Włókniarza) - Jest to spotkanie z kategorii tych do wygrania, ale nieodzowne jest to aby każdy pojechał na swoim poziomie, na myśli mam szczególnie Walaska, który zawiódł w ostatnim spotkaniu.

Przypuszczalne składy:

Włókniarz: Sullivan, Andersen, Pietrzyk, Walsek, Jędrzejak, Czerwiński

Pergo: Crump, Danno, Świst, Staszewski, Paluch, Okoniewski

Nasz typ: 46:44

Mecz o ekstraligę

Kto wygra spotkanie w Zielonej Górze ten powinien zostać w ekstralidze na przyszły sezon - tak przynajmniej twierdzą kibice. Trudno z tym faktem się nie zgodzić. Oba zespoły okupują dolne rejony tabeli. Stwierdzić jednak należy że gospodarze wcale nie są faworytami tej konfrontacji. W zespole Unii - Rempała, Dryml i Jankowski jeżdżą coraz lepiej, czego nie można powiedzieć u gospodarzach, w szeregach których zawodzą wszyscy oprócz Hamilla i Kurmańskiego. Niewykluczone więc, że jeśli zawodnicy ZKŻ nie zdołają się przełamać w niedzielę to porażka z Unią skaże ich na degradację.

ZKŻ Zielona Góra - Unia Leszno

Opinie przed meczem:

Aleksander Janas ( trener ZKŻ) - Na pewno będzie to kluczowe spotkanie w walce o pozostanie w ekstralidze. Zawodnicy wiedzą jaka jest stawka pojedynku i mam nadzieję, że nie zawiodą.

Przypuszczalne składy:

ZKŻ: Huszcza, Kłopot, Hamill, Kuciapa, Kujawa, Kurmański

Unia: Adams, Rempała, Jankowski, Dryml, Baliński, Kasprzak

Nasz typ: 43:47

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | W.E. | polonia | atlas

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje