Reklama

Reklama

Zapowiedź IX kolejki ekstraligi: Toruń czy Bydgoszcz?

Apator Toruń - Polonia Bydgoszcz To bez wątpienia hit czwartkowego popołudnia. Po raz kolejny derby i po raz kolejny szukują się wielkie emocje. Kto wygra tym razem? Faworytem są gospodarze, ale goście zamierzają zrobić wszystko, aby dwa punkty wróciły do Bydgoszczy. W ich barwach wystąpi po raz pierwszy Mark Loram, który toruński tor zna przecież doskonale. Jeśli oprócz niego skutecznie pojedzie Lyons oraz Gollob z Protasiewiczem, to nie jest wykluczone, że gospodarze poniosą pierwszą w tym sezonie porażkę na własnym torze.

Opinia przed meczem:

Jan Ząbik (Apator Toruń): - Wiem co znaczą derby i przygotowujemy się do tego meczu starannie. Szanse oceniam 50 na 50. Wszystko leży w rękach Lyonsa i Lorama. Jeśli nie zawiodą, czeka nas trudna przeprawa.

Przypuszczalne składy:

Apator: Rickardsson, Jonnson, Jaguś, Bajerski, Kowalik, Chrzanowski

Polonia: Gollob, Robacki, Protasiewicz, Lyons, Loram, Umiński

Nasz typ: 45:45

Unia Leszno - Włókniarz Częstochowa

Włókniarz jedzie walczyć o dwa punkty, ale zapowiada się, że będzie to raczej niemożliwe. Unia wie, że nie może tracić już punktów na własnym torze i zamierza zrobić wszystko, aby wygrać. W jej barwach pojedzie doskonale spisujący się w Anglii - Ales Dryml. U gości wystąpi etatowa dwójka obcokrajowców - Ryan Sullivan i Brian Andersen.

Reklama

Opinia przed meczem

Czesław Czernicki (Włókniarz Częstochowa): - Nie boimy się rywala i jedziemy po dwa punkty. Wierzę, że moi chłopcy powalczą o zwycięstwo.

Przypuszczalne składy:

Unia: Adams. Dryml, Baliński, Jankowski, Rempała, Kasprzak

Włókniarz: Pietrzyk, Sullivan, Andersen, Walasek, Jędrzejak, Malecha

Nasz typ: 49:41

Pergo Gorzów - Atlas Wrocław

W Gorzowie szykuje się bardzo ciekawy pojedynek. Pergo zmierzy się z Atlasem, który jeśli jeszcze poważnie myśli o mistrzostwie, musi to spotkanie rozstrzygnąć na własną korzyść. Prawdopodobnie w miejsce Roberta Sawiny, który w zeszłym roku zawiódł w Gorzowie, Wrocław desygnuje do boju Roberta Dadosa, który notuje zwyżkę formy. Goście w tym meczu mają zamiar skorzystać z usług Szweda, Stefana Danno.

Opinia przed meczem:

Marek Cieślak (Atlas Wrocław): - Musimy gonić Toruń i musimy wygrywać również na wyjazdach. Postaramy się zrobić to w Gorzowie, choć będzie to bardzo ciężki pojedynek. Liczę na wygraną.

Przypuszczalne składy:

Pergo: Crump, Danno, Świst, Paluch, Staszewski, Okoniewski

Atlas: Hancock, Dados, Krzyżaniak, Nicholls, Ułamek, Słaboń

Nasz typ: 43:47

Polonia Piła - ZKŻ Zielona Góra

Piła musi ten mecz wygrać, jeśli chce jeszcze zachować twarz - twierdzą kibice pilskiego zespołu. Rywal nie jest zbyt wymagający, ale pamiętać należy, że gospodarze przeżywają duży kryzys zarówno formy jak i finansowy. Z klubu odchodzi długoletni prezes, Wiesław Wilczyński. To wszystko powoduje, że w czwartek można spodziewać się wyrównanego pojedynku.

Opinia przed meczem:

Janusz Michaelis (Polonia Piła): - Mimo, że jesteśmy gospodarzami będzie ciężko. Zielona Góra może postawić nam trudne warunki. Nie wiem jak spiszą się nasi zawodnicy, którzy przeżywają duże wahania formy. Mam nadzieję, że to spotkanie pokaże iż kończy się burza nad pilskim klubem i wszystko wraca do normy.

Przypuszczalne składy:

Polonia: Louis, Boyce, Drabik, Jabłoński, Gollob, Hampel

ZKŻ: Huszcza, Hamill, Stojanowski, Kuciapa, Kłopot, Kurmański

Nasz typ: 48:42

Dowiedz się więcej na temat: Polonia Bydgoszcz | derby | goście | Wrocław | atlas | gollob | polonia | kolejka | Toruń

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje