Reklama

Reklama

Zapowiedź IV kolejki żużlowej ekstraklasy

Już w najbliższy poniedziałek rozegrana zostanie kolejna runda spotkań żużlowej ekstraklasy. Szlagierowo zapowiada się spotkanie we Wrocławiu w którym Atlas zmierzy się z Apatorem Toruń.

Atlas Wrocław - Apator Toruń

We Wrocławiu zapowiada się hit sezonu. Do stolicy Dolnego Śląska przyjeżdża bowiem Apator Toruń, który przed sezonem zapowiadał iż nie zazna porażki. Czy to się zmieni w nadchodzący poniedziałek? Być może tak się stanie, ale wrocławski Atlas musi maksymalnie wykorzystać potencjał swoich zawodników. Jeśli tym razem Cegielski nie zawiedzie, a Hampel będzie w stanie skutecznie walczyć po kontuzji obojczyka to wynik pojedynku we Wrocławiu może rozstrzygnąć się dopiero w ostatnim biegu. W zespole gości nie wystartuje kontuzjowany Tomasz Bajerski, którego czeka trzytygodniowa przerwa w startach.

Reklama

Przypuszczalne składy:

Atlas Wrocław - Cegielski, Jędrzejak, Nicholls, Hancock, Drabik, Hampel, Bogińczuk

Apator - Crump, Rickardsson, Sawina, Protasiewicz , Jaguś, M. Jaguś, Miedziński,

Zdaniem trenera:

Marek Cieślak ( Atlas Wrocław) - Będzie to bardzo ciężki mecz, ale liczymy, że będziemy w stanie powalczyć o zwycięstwo i przyczynimy się do pierwszej porażki Apatora w tym sezonie.

Nasz typ: 43: 47

Unia Leszno - Polonia Piła

Zespół Unii Leszno zapowiada pierwsze ligowe zwycięstwo. Wydaje się to bardzo prawdopodobne , bo z kim Unia ma wygrać jeśli nie z Piłą, która nie jest zaliczana do faworyta tegorocznych rozgrywek. Działacze Unii tym razem nie zamierzają skorzystać z usług Czecha, Lukasa Drymla, który spisuje się poniżej oczekiwań, z kolei goście niewykluczają startu Jasona Lyonsa, który doskonale zna tor w Lesznie oraz Gary Havelocka.

Przypuszczalne składy:

Unia - Adams, Łukaszewicz , Rempała, Baliński, Dobrucki, Jankowski, Kasprzak

Polonia - Screen, Lyons, Gapiński, Franków, Kowalski, Miśkowiak, Szczepaniak, Pecyna.

Zdaniem trenera:

Czesław Czernicki ( Polonia Piła) - Wybieramy się do Leszna aby walczyć o jak najkorzystniejszy wynik. Myślę, że stać nas na wyrównany pojedynek.

Nasz typ: 52: 38

Polonia Bydgoszcz - Wybrzeże Gdańsk

Zespół bydgoski tym razem nie ma trudnego zadania. Po porażce w Toruniu tym razem bez problemu powinien poradzić sobie z drużyną Wybrzeża, która zapowiada przyjazd z dwójką obcokrajowców - Eriksson, Davidsson. Zespół z Bydgoszczy wystąpi jedynie z Markiem Loramem. Po słabych występach działacze postanowili zrezygnować na pewien czas z usług Australijczyka, Todda Wiltshira.

Przypuszczalne składy:

Polonia - T. Gollob, J. Gollob, Loram, Kowalik, Robacki, Umiński, Stanisławski,

Wybrzeże - Davidsson, Eriksson, Fajfer, Chrzanowski, Kościecha, M. Cieślewicz, Wielemborek

Zdaniem trenera:

Grzegorz Dzikowski (Wybrzeże Gdańsk) - Mam nadzieję, że zawodnicy potraktują spotkanie poważnie i nie będziemy musieli się wstydzić za swoją postawę, choć wiem, że raczej nie mamy większych szans w walce z mistrzami Polski.

Nasz typ: 60: 30

Włókniarz Częstochowa - ZKŻ Zielona Góra

Drużyna z Częstochowy tym razem nie powinna mieć problemów z zainkasowaniem dwóch punktów meczowych. Rywalem Włókniarza będzie zespół z Zielonej Góry, który do tej pory na wyjazdach spisuje się bez rewelacji, Wątpliwe więc aby podopieczni Zbigniewa Jądera zaskoczyli swoją formę ekipę Sebastiana Ułamka. Jak donosi lokalna prasa tym razem ZKŻ wystąpi tylko z Czechem Antoninem Svabem.

Przypuszczalne składy:

ZKŻ - Stojanowski , Svab, Świst, Huszcza, Okoniewski, Kurmański, Kasprowiak, Kłopot

Włókniarz - Sullivan, Holta, Jonsson, Ułamek, Walasek, Czerwiński, Pietraszko, Pietrzyk

Nasz typ: 53: 37

Dowiedz się więcej na temat: W.E. | Wrocław | Wybrzeże | Toruń | polonia | atlas | kolejka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje