Reklama

Reklama

Zapowiedź IV kolejki ekstraligi

Już w niedzielę po raz kolejny na tor wyjadą żużlowcy, aby walczyć o ligowe punkty. Najciekawiej w ekstralidze zapowiada się konfrontacja zespołu Apatora Toruń z Polonią Bydgoszcz. Hitem pierwszej ligi jest spotkanie faworytów do ekstraligowego awansu, ZKŻ Zielona Góra i RKM Rybnik.

Ekstraliga

Apator Toruń - Polonia Bydgoszcz

Bez wątpienia derby Pomorza będą szlagierem nadchodzącej kolejki. Podopieczni Jana Ząbika po wygranej w Gorzowie teraz będą chcieli powiększyć swoje konto o kolejne dwa punkty. Nie będzie to jednak łatwe tym bardziej, że drużyna bydgoska w tym sezonie nie straciła punktów, a jej zawodnicy potrafią sobie dobrze radzić na bydgoskim torze. Po pierwszych tegorocznych spotkaniach obu zespołów trudno wskazać jednoznacznie faworyta i każdy wynik nie będzie dużą niespodzianką.

Reklama

Przypuszczalne składy:

Apator- Rickardsson, Chrzanowski, Sawina, Bajerski, Kowalik, M.Jaguś

Polonia - T. Gollob, J. Gollob, Protasiewicz, Robacki, Loram, Umiński

Opinie przed meczem:

Andrzej Koselski (trener Polonii): - Wybieramy się do Torunia walczyć o korzystny wynik. Rywal jest szalenie mocny i wiem na pewno tyle, że emocji na stadionie nie zabraknie. O tym kto wygra będę wiedział w niedzielne popołudnie.

Nasz typ: 44: 46

Polonia Piła - Atlas Wrocław

Rehabilitacja za niespodziewany remis w Gdańsku może w niedzielę okazać się trudna dla zawodników Czesława Czernickiego. Do grodu Staszica przyjeżdża bowiem wicemistrz Polski, zespół Atlasu Wrocław, który zazwyczaj w Pile oddaje punkty po zaciętej walce. W spotkaniu nie wystąpi kontuzjowany Jason Crump, którego zastępował będzie Gary Havelock. Zespół gości zapowiada, że będzie walczył o dwa punkty, choć jeśli tylko pilska młodzież stanie na wysokości zadania, a poszczególni jej zawodnicy ustabilizują swoją formę to cel wrocławian może okazać się trudny do realizacji. Spotkanie będzie też swoistym pojedynkiem trenerów - Czesław Czernicki pracował kiedyś w Atlasie, a Marek Cieślak ma za sobą trenerski staż w Pile.

Opinie przed meczem:

Rafał Dobrucki (Polonia Piła): - Wierzę, że powtórzymy wynik z pojedynku, który wygraliśmy z Apatorem. Jarek (Hampel - dop.red) pokazał we wtorek, że raczej doszedł do siebie po niedzielnym spotkanie w Gdańsku, nie powinno więc być źle.

Przypuszczalne składy:

Piła - Havelock, Szczepaniak, Hampel, Stonehewer, Dobrucki, Miśkowiak, Gapiński

Atlas - Hancock, Dados, Krzyżaniak, Nicholls, Jędrzejak, Słaboń,

Nasz typ: 48:42

Włókniarz Częstochowa - Wybrzeże Gdańsk

Jeszcze dwa tygodnie temu wynik tego spotkania byłby łatwy do przewidzenia. Po remisie Gdańska z Piłą nie brak kibiców, którzy uważają , że w Częstochowie emocji nie zabraknie. Gospodarze wystąpią bez kontuzjowanego Grzegorza Walaska, goście zapowiadają niespodziankę w postaci przyjazdu z dwoma zawodnikami zagranicznymi. Jeśli drużyna z Gdańska będzie nawiązywała walkę to może okazać się, że mimo kłopotów finansowych i kadrowych pozostawi po sobie niezłe wrażenie.

Opinie przed meczem:

Andrzej Jurczyński (trener Włókniarza): - Na pewno nie lekceważymy Gdańska. Podejrzewam, że goście przyjadą mocno zmobilizowani i łatwo nam punktów nie oddadzą.

Przypuszczalne składy:

Włókniarz - Holta, Malecha, Sullivan, Jonsson, Pietrzyk, Pietraszko

Wybrzeże - Fajfer, Cieślewicz, Andersson, Pecyna, Korolew, Kierzkowski

Nasz typ: 51: 39

Unia Leszno - Stal Gorzów

Spotkanie w Lesznie budzi najmniej emocji. Trudno bowiem się spodziewać, aby goście byli w stanie wywieźć ze stadionu im. Alfreda Smoczyka choćby punkt. Nie znaczy to jednak, że zabraknie emocji. Goście awizują przyjazd Drymla oraz Jensena i z pewnością widowiskowo stworzone przez oba zespoły nie powinno być zbyt jednostronne. Ciekawe jak w konfrontacji z leszczyńskimi juniorami radził sobie będzie utalentowany Paweł Hlib? Przeciwko swoim niedawnym kolegom z zespołu wystartuje Rafał Okoniewski.

Przypuszczalne składy:

Unia - Adams, Rempała, Baliński, Ułamek, Okoniewski, Kasprzak

Stal - Dryml, Jensen, Świst, Paluch, Flis, Hlib

Nasz typ: 53: 37

I liga

ZKŻ Zielona Góra - RKM Rybnik

Nasz typ: 44:46

TŻ Opole - Start Gniezno

Nasz typ: 39:51

Unia Tarnów - Kolejarz Rawicz

Nasz typ: 47:43

GKM Grudziądz - Jasol Rzeszów

Nasz typ: 42:48

Dowiedz się więcej na temat: Polonia Bydgoszcz | kolejka | Zielona Góra | Rybnik | Toruń | goście | ekstraliga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama