Reklama

Reklama

Zapowiedź III kolejki żużlowej ekstraligi

W najbliższą niedzielę po raz trzeci na tor wyjadą ligowe zespoły. Najciekawiej zapowiada się tym razem spotkanie we Wrocławiu gdzie miejscowy Atlas zmierzy się z Unią Leszno.

W pozostałych trzech spotkaniach trudno oczekiwać niespodzianek.

Ekstraliga

Atlas Wrocław - Unia Leszno

Spotkanie we Wrocławiu zapowiada się niezwykle interesująco. Do stolicy Dolnego Śląska zawita zespół Unii, który zazwyczaj dobrze sobie radzi na torze we Wrocławiu. Tym razem przyjeżdża wzmocniony Ułamkiem i Okoniewskim, emocji więc na pewno nie powinno zabraknąć. Tydzień temu leszczynianie pokonali wysoko Wybrzeże, teraz będą starali się udowodnić swoją klasę w meczu wyjazdowym. Być może po porażce w Toruniu przyjdzie czas na pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo we Wrocławiu. Gospodarze po przegranym w Bydgoszczy meczu teraz będą chcieli zainkasować kolejne dwa punkty. Czy są w stanie pokonać Unię? .Jeśli wszyscy pojadą na swoim poziomie to jak, jeśli nie to dwa punkty mogą odjechać w kierunku stadionu A. Smoczyka.

Reklama

Przypuszczalne składy:

Atlas - Hancock, Nicholls, Dados, Jędrzejak, Krzyżaniak, Słaboń

Unia - Adams, Rempała, Baliński, Ułamek, Okoniewski, Kasprzak

Opinie przed meczem:

Jan Krzystyniak (trener Unii) - Na pewno jedziemy w bojowych nastrojach i liczymy na zwycięstwo. Zawsze potrafiliśmy się maksymalnie zmobilizować na pojedynki we Wrocławiu i liczę, że podobnie będzie i tym razem.

Nasz typ: 44: 46

Stal Gorzów - Apator Toruń

Mecz w Gorzowie w tym sezonie nie powinien tym razem przynieść zbyt wielkich emocji. Gospodarze przystąpią do konfrontacji osłabieni brakiem kontuzjowanego Roberta Flisa, którego zastąpi jeden z młodzieżowców. Goście zapowiadają przyjazd w swoim najsilniejszym składzie. Najprawdopodobniej w zespole Apatora wystąpi Robert Sawina, który zastąpi Mirosława Kowalika.

Przypuszczalne składy:

Stal - Dryml, Świst, Staszewski, Paluch, Śpiewanek, Aszenberg

Apator - Rickardsson, Sawina, Jaguś, Chrzanowski, Bajerski, Kłos

Opinie przed meczem:

Tomasz Bajerski (zawodnik Apatora) - Liczę na to, że uda nam się wywieźć dwa punkty z Gorzowa. Co do swojej dyspozycji to będę robił wszystko aby z jak najlepszej strony przypomnieć się gorzowskim kibicom.

Nasz typ: 38: 52

Wybrzeże Gdańsk - Polonia Piła

Zespół Wybrzeża obiecuje walkę, ale tak do końca sam chyba nie wierzy w możliwość jej podjęcia. Tym razem rywalem Gdańszczan będzie najmłodszy zespół ekstraligi, który dotychczas nie przegrał jeszcze spotkania, a w minioną niedzielę pokonał mistrza Polski. Trudno więc spodziewać się tego aby poległ w pojedynku z Wybrzeżem, które boryka się kłopotami finansowymi i kadrowymi. Trener Łoś zapowiada iż oprócz awizowanego wystąpi drugi obcokrajowiec, którym na dniach powinien zostać Duńczyk - Jesper Jensen.

Przypuszczalne składy:

Wybrzeże - Andersson, Jensen, Pecyna, Fajfer, Duszyński, M. Cieślewicz

Polonia - Crump, Gapiński, Hampel, Havelock, Dobrucki, Miśkowiak

Opinie przed meczem:

Romuald Łoś (trener Wybrzeża) - Cóż mogę powiedzieć. Powalczymy. W naszym obecnym stanie wynik jest dość łatwy do przewidzenia ale rękawicę należy podnieść.

Nasz typ: 38:52

Polonia Bydgoszcz - Włókniarz Częstochowa

W Bydgoszczy zapowiadało się ciekawe spotkanie, którego atmosferę obniżyła mocno absencja kontuzjowanego Grzegorza Walaska. Bez obecności swojego krajowego lidera Włókniarz będzie miał spore problemy z nawiązaniem walki, choć niewykluczone jest, że Holta, Sullivan i Jonsson zmuszą czwórkę bydgoskich "muszkieterów" do niemałego wysiłku w niedzielne popołudnie.

Przypuszczalne składy:

Polonia - Gollob, J. Gollob, Protasiewicz, Robacki, Loram, Umiński

Włókniarz - Holta, Jonsson, Sullivan, Malecha, Pietrzyk, Pietraszko

Opinie przed meczem:

Andrzej Jurczyński (trener Włókniarza ) - Nie mamy za dużych możliwości manewru i liczę głównie na to, że zawodnicy będą wjeżdżali się w sezon. O punkty będzie bardzo ciężko ale możliwe jest pozostawienie po sobie korzystnego wrażenia.

Nasz typ: 52:38

I liga

Stal Rzeszów - ZKŻ Zielona Góra

Nasz typ: 40:50

Start Gniezno - Unia Tarnów

Nasz typ: 57:33

RKM Rybnik - GKM Grudziądz

Nasz typ: 62:28

Kolejarz Rawicz - TŻ Opole

Nasz typ: 51:39

Dowiedz się więcej na temat: Unia Leszno | W.E. | Wrocław | Leszno | Wybrzeże | atlas | polonia | ekstraliga | kolejka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy