Reklama

Reklama

Zapowiedź II kolejki ligi żużlowej

Już w najbliższą niedzielę na ligowe tory znów wyjadą żużlowcy. Najbardziej emocjonujące spotkania rozegrane zostaną w Bydgoszczy i Pile.

Polonia będzie podejmowała Atlas Wrocław, a zespół z Piły zmierzy się na własnym obiekcie z mistrzem Polski - Apatorem Toruń.

Ekstraklasa

Polonia Bydgoszcz - Atlas Wrocław

W pierwszej kolejce oba zespoły odniosły wysokie zwycięstwa i nic zatem dziwnego, że w Bydgoszczy spotka się lider z wiceliderem tabeli. Spotkanie to na pewno będzie sprawdzianem żużlowców Atlasu, którzy po pokonaniu słabego Włókniarza tym razem o ligowe punkty będą walczyli z jednym z faworytów ligi. Bez wątpienia większe szanse na zwycięstwo mają gospodarze, wśród których prym wiedli będą bracia Gollobowie i Loram. Jeśli tylko formę ustabilizuje Protasiewicz to zwycięstwo gospodarzy jest jak najbardziej możliwe.

Reklama

Przypuszczalne składy:

Polonia - T.Gollob, J. Gollob, Protasiewicz, Robacki, Loram, Stanisławski

Atlas - Hancock, Nicholls, Krzyżaniak, Dados, Jędrzejak, Słaboń.

Opinie przed meczem:

Andrzej Koselski ( trener Polonii ) - Na pewno goście przyjadą walczyć o zwycięstwo i to nie ulega wątpliwości. Liczę jednak na to, że w moim zespole czterech zawodników pojedzie na wysokim poziomie i to pozwoli nam na odniesienie drugiego zwycięstwa.

Nasz typ: 48:42

Polonia Piła - Apator Toruń

Obok spotkania w Bydgoszczy najciekawszy mecz ekstraligi. Młodość kontra rutyna. W pierwszej kolejce Polonia wygrała na wyjeździe w Gorzowie, z kolei Torunianie z kwitkiem odprawili Leszno. Faworytem konfrontacji wydają się być goście, którzy dotychczas dobrze radzili sobie na pilskim obiekcie. Niewykluczone jednak, że podopieczni Czesława Czernickiego swoją ambicja i walecznością doprowadzą do tego, że losy spotkania będą rozstrzygały się w ostatnim biegu. Niewykluczone, że Roberta Sawinę w zespole gości zmieni Mirosław Kowalik.

Przypuszczalne składy:

Polonia - Crump, Dobrucki, Havelock, Miśkowiak, Hampel,Gapiński

Apator - Rickardsson, Kowalik, Bajerski, Jaguś, Chrzanowski, M. Jaguś

Nasz typ: 45:45

Włókniarz Częstochowa - Stal Gorzów

Działacze Włókniarza mają spore zmartwienia. Najprawdopodobniej przez najbliższe mecze nieobecny będzie Grzegorz Walasek, który uległ kontuzji. Wydaje się jednak, że i bez Walaska gospodarze będą w stanie poradzić sobie z zespołem Stali Gorzów, który w ostatniej kolejce uległ Polonii Piła. W zespole gospodarzy po raz pierwszy w tym sezonie zobaczymy Ryana Sullivana i Andreasa Jonssona.

Opinie przed meczem:

Stanisław Chomski ( trener Stali) - Jedziemy walczyć, choć ciężko wierzyć w tej chwili w zwycięstwo. Mam nadzieję, że wywieziemy taki wynik, za który nie będziemy musieli się wstydzić.

Przypuszczalne składy:

Włókniarz - Holta, Jonsson, Sullivan, Malecha, Pietrzyk, Tomczyk

Stal - Dryml, Staszewski, Paluch, Świst, Flis, Śpiewanek

Nasz typ: 54:36

Unia Leszno - Wybrzeże Gdańsk

Ostatnie ekstraligowe spotkanie nie zwiastuje zbyt wielkich emocji. Unia Leszno podejmowała będzie Wybrzeże Gdańsk i niemal ze 100% pewnością stwierdzić można, że będzie to pojedynek do jednej bramki. Zespół gospodarzy będzie chciał udanie zainaugurować sezon przed własną publicznością, a Ułamek i Okoniewski postarają się udowodnić, że słabe ich występy w Toruniu traktować należy jak wypadek przy pracy.

Opinie przed mecze:

Romuald Łoś ( trener Wybrzeża ) - Najprawdopodobniej pojedziemy już z Anderssnem i liczę na to, że mimo sporej różnicy sprzętowej zawodnicy pojadą z "zębem" tak jak miało to miejsce w potyczce z Polonią.

Przypuszczalne składy:

Unia - Adams, Rempała, Okoniewski, Ułamek, Baliński, Kasprzak

Wybrzeże - Andersson, Fajfer, Pecyna, Duszyński, Korolew, Cieślewicz

Nasz typ: 56:34

I liga

GKM Grudziądz - Unia Tarnów

Nasz typ: 44: 46

Jasol Rzeszów - Kolejarz Rawicz

Nasz typ: 50:40

ZKŻ Zielona Góra - Start Gniezno

Nasz typ: 47: 43

TŻ Opole - RKM Rybnik

Nasz typ: 41:49

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | Leszno | Wrocław | Wybrzeże | atlas

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje