Reklama

Reklama

Zapowiedź II kolejki ekstraligi żużlowej

W najbliższą niedzielę rozegrana zostanie II kolejka żużlowej ekstraligi. Jak zwykle prezentujemy zapowiedź spotkań i nasze typy.

W większości pojedynków faworytami są gospodarze, jedynie w Gorzowie zdecydowanie wieksze szanse na końcowy sukces mają goście.

Do jednej bramki

Polonia Bydgoszcz - Włókniarz Częstochowa

To spotkanie chyba tylko się odnotuje w kronikach, że się odbyło. Włókniarz wybiera się do Bydgoszczy w krajowym składzie, gdyż jak ponoć twierdzą działacze tego klubu konieczne są oszczędności. Wyjście jest całkiem zrozumiałe, gdyż i nawet obecność Sullivana i Andersena nie dawałaby gwarancji wygrania w Bydgoszczy. Polonia jak zwykle swoją siłę oprze na czterech zawodnikach i wątpliwe jest aby to spotkanie przegrała.

Reklama

Opinie przed meczem:

Leszek Tyllinger ( menedżer Polonii) - Jestem dobrej myśli. Mam nadzieję, że wygramy. Obawiam się tylko o frekwencję. Nie wiadomo czy przyjadą obcokrajowcy rywala. Jeśli ich zabraknie to wtedy będzie z publicznością krucho.

Składy:

Polonia - Gollob, Tajchert, Wiltshire, Gustafsson, Protasiewicz, Robacki

Włókniarz - Jędrzejak, Skórnicki, Pietrzyk, Bardecki., Walasek, Czerwiński

Nasz typ: 56:34 dla Polonii

Atlas Wrocław - ZKŻ Zielona Góra

Kolejne spotkanie w którym wynik łatwy jest do przewidzenia. Zielona Góra w starciu z wrocławianami ma wręcz iluzoryczne szanse na zwycięstwo. Atlas wystąpi bez Nichollsa. Jego miejsce zajmie Robert Dados. Zielonogórzanie odwołali przyjazd Billy Hamilla i w jego miejsce awizowali parę Stonehewer, Richardsson. Nie wiadomo tylko czy to wystarczy choćby do zdobycia 30 punktów przeciwko Atlasowi, który pokazał w Częstochowie, że pozbawiony jest słabych punktów.

Opinie przed meczem:

Aleksander Janas ( trener ZKŻ ) - Jedziemy walczyć. Mam nadzieję, że uda nam się nawiązać walkę.

Składy:

Atlas: Hancock, Sawina, Ułamek, Krzyżaniak, Dados, Słaboń

Zielona Góra: Huszcza, Szymkowiak, Kuciapa, Stonehewer, Richardsson, Kurmański

Nasz typ: 60:30 dla Atlasu

Pergo Gorzów - Polonia Piła

Zapowiada się ciekawe widowisko. Jeśli Pergo nie chce zostać jednym z kandydatów do spadku musi wygrać. Łatwo nie będzie. Przyjeżdża wicemistrz Polski, który pokazał w minioną niedzielę, że mimo nieobecności Dobruckiego dysponuje dużą siłą uderzeniową. Jeśli wszyscy poloniści pojadą na swoim poziomie dwa punkty wrócą do Piły.

Składy:

Opinie przed meczem:

Stanisław Chomski ( trener Pergo) - O meczu w Toruniu już zapomnieliśmy. Chcemy wygrać. Liczę na dobrą dyspozycję Crumpa i Andersena. Flis sam zadecyduje przed spotkaniem czy wystąpi. Wciąż odczuwa skutki upadku we Wrocławiu.

Pergo: Crump, Flis, Staszewski, Andersen, Paluch, Aszenberg, Okoniewski

Piła: Gollob, Jabłoński, Drabik, Karlsson, Louis, Hampel

Nasz typ: 40:50 dla Piły

Unia Leszno - Apator Toruń

Do tej pory Toruń zazwyczaj przegrywał w Lesznie. Czy tak będzie i tym razem? Trudno przewidzieć. Więcej argumentów przemawia za wygraną Tornunia, ale jeśli Unia przegra na własnym stadionie to gdzie będzie w stanie w tym sezonie wygrać? Pytają kibice. Zwycięstwo Unistów będzie możliwe pod warunkiem, że wszyscy pojadą na miarę swoich możliwości. Słabszy występ Rempały czy Balinskiego może sprawić, że punkty wywiezie Toruń.

Opinie przed meczem:

Jan Ząbik ( trener Apatora) - Jedziemy po zwycięstwo. Stać nas na nie. Jesteśmy dobrze przygotowani i jedynym problemem jest ustalenie składu. Nie wiem na kogo ostatecznie postawić w potyczce z Unią.

Składy:

Unia: Jankowski, Fierlej, Baliński, Rempała, Adams , Ł.Jankowski

Apator: Bajerski, Kościecha, Jaguś, Kowalik, Rickardsson, Kłos

Nasz typ: 42:48 dla Apatora

Dowiedz się więcej na temat: ekstraliga | Toruń | Zielona Góra | atlas | polonia | kolejka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje