Reklama

Reklama

Zapowiedź I kolejki żużlowej ekstraklasy i oraz I ligi

Już w świąteczny poniedziałek tegoroczne rozgrywki ligowe zainaugurują żużlowcy. Do najciekawszego pojedynku dojdzie w Toruniu, gdzie mistrz Polski zmierzy się z zespołem Unii Leszno.

Spotkanie zapowiada się niezwykle atrakcyjnie, choćby z tego względu iż staną naprzeciwko siebie dwaj najskuteczniejsi obcokrajowcy polskiej ligi - Tony Rickardsson i Leigh Adams.

Ekstraklasa

1. Apator Toruń - Unia Leszno

Podobnie jak w ostatniej kolejce zeszłorocznego sezonu tak i teraz na stadionie Apatora zasiądzie z pewnością komplet publiczności. Rywalem "Aniołów" będzie zespół z Leszna, który w przerwie zimowej wzmocnił się Sebastianem Ułamkiem Rafałem Okoniewskim. Goście zapowiadają walkę o zwycięstwo, ale z pewnością podopieczni Jana Ząbika zrobią wszystko aby dwa punkty zdobyli gospodarze. Teoretycznie wydaje się, że większą szansę na końcowy sukces mają właśnie oni , choć nie można wykluczyć niespodzianki w postaci wywalczenia dwóch punktów przez zespół gości.

Reklama

Przypuszczalne składy:

Apator - Jaguś, Chrzanowski, Kowalik, Sawina, Rickardsson, Kłos

Unia - Adams, Ułamek, Baliński, Okoniewski, Rempała, Kasprzak.

Opinie przed meczem:

Jan Ząbik (trener Apatora): - Na pewno czeka nas bardzo trudne spotkanie, ale jestem dobrej myśli. Trenowaliśmy bardzo intensywnie i wierzę, że to pierwsze spotkanie pokaże iż jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu.

Sebastian Ułamek (Unia Leszno): - Jedziemy do Torunia walczyć o korzystny wynik. Wcale nie jest powiedziane, że musimy przegrać z mistrzem. Będziemy walczyli i jeśli wszyscy pojadą na swoim poziomie to stać nas na końcowy sukces.

Typ: 46:44

2. Atlas Wrocław - Włókniarz Częstochowa

W stolicy Dolnego Śląska zapowiada się ciekawe spotkanie, choć do końca nie będzie wiadomo czy w zespole gości wystartują Sullivan i Jonsson, którzy tego dnia mają zaplanowane spotkania w lidze angielskiej. Działacze Włókniarza są jednak przekonani, że do Wrocławia zawitają w najsilniejszym składzie i nawiążą wyrównaną walkę z wicemistrzem Polski. Przeciwko swoim byłym klubowym kolegom wystartuje Tomasz Jędrzejak, a jak twierdzą częstochowscy działacze oni sami mają w stolicy Dolnego Śląska coś do udowodnienia. Co? Tego mogą domyślać się tylko wtajemniczeni.

Przypuszczalne składy:

Atlas - Hancock, Krzyżaniak, Dados, Nicholls, Jęrzejak, Słaboń

Włókniarz - Walasek, Pietrzyk, Sullivan, Holta, Jonnson, Pietraszko

Opinie przed meczem:

Marek Cieślak (Atlas Wrocław): - Zaczynamy rozgrywki od konfrontacji z Włókniarzem i wierzę, że będzie to pomyślny sprawdzian. Mam pięciu dobrych zawodników, którzy są w stanie rozstrzygnąć to spotkanie na naszą korzyść. Włókniarz na pewno jeśli przyjedzie w pełnym składzie będzie trudny do pokonania, ale jest to możliwie i jako trener wiem jak tego dokonać.

Typ: 48 :42

3. Wybrzeże Gdańsk - Polonia Bydgoszcz

W Gdańsku nikt nie oczekuje na nadmiar sportowych emocji. Nad morze przyjeżdża jeden z najsilniejszych zespołów polskiej ligi i trudno spodziewać się niespodzianki. Gdańsk na kilka dni przed rozpoczęciem rozgrywek nadal nie zna pełnego składu w jakim wystartuje, a jedyny stranieri zespołu - Stefan Andersson na domiar złego tego dnia startuje w Anglii. Goście przyjeżdżają w najsilniejszym składzie i wydaje się, że wywalczenie przez nich dwóch punktów będzie tego dnia tylko formalnością.

Przypuszczalne składy:

Wybrzeże - Cieślewicz, Pecyna , Andersson, Piszcz, Fajfer, D. Cieślewicz

Polonia - T. Gollob, J. Gollob. Loram, Protasiewicz, Robacki, Umiński

Opinie przed meczem:

Andrzej Koselski (trener Polonii): - Jedziemy po dwa punkty i wierzę, że je wywalczymy. Mimo kłopotów Wybrzeża nie lekceważę rywala, który na swoim torze może być groźny. Liczę jednak, że czwórka moich zawodników przechyli szalę zwycięstwa na naszą korzyść.

Typ: 35:55

4. Stal Gorzów - Polonia Piła

W Gorzowie emocji nie powinno zabraknąć. Mimo problemów finansowych podopieczni Stanisława Chomskiego będą chcieli powalczyć o zwycięstwo. Patrząc na możliwości obu zespołów większe szanse na sukces mają goście. W ich szeregach zabraknie jednak Jasona Crumpa oraz najprawdopodobniej chorego Hampela. Czyżby więc szykowała się pierwsza niespodzianka?

Przypuszczalne składy:

Stal - Dryml, Paluch, Flis, Staszewski, Świst, Aszenberg

Polonia - Dobrucki, Kościecha, Havelock, Stonehewer, Gapiński, Miśkowiak

Opinie przed meczem:

Stanisław Chomski (trener Pergo): - Zespół Polonii zazwyczaj dobrze czuje się na naszym torze i tak z pewnością będzie w poniedziałek. Nie jesteśmy faworytem tej konfrontacji, ale też nie złożymy broni przed końcem piętnastego biegu.

Typ: 42: 48

I liga

1. Kolejarz Rawicz - ZKŻ Zielona Góra

Zespół gospodarzy ma apetyt na zwycięstwo. W ekipie gości zabraknie najprawdopodobniej Hamilla i Pedersena, którzy tego dnia mają spotkania ligowe w Anglii.

Nasz typ: 47:43

2. Unia Tarnów - TŻ Opole

Jedno z ciekawszych spotkań na zapleczu ekstraligi. Oba zespoły zapowiadają zwycięstwo i ciężko wskazać faworyta tej konfrontacji.

Nasz typ: 46:44

3. Start Gniezno - GKM Grudziądz

Spotkanie bez historii. Gospodarze nie powinni mieć większych problemów z pokonaniem ekipy, która ma problemy z wystartowaniem w rozgrywkach.

Nasz typ: 56:34

4. RKM Rybnik - Stal Rzeszów

Faworytem spotkania są gospodarze, ale w Rybniku może być ciekawie bowiem gospodarze awizują występ bez zawodników zagranicznych.

Nasz typ: 54:36

Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz" | Unia Leszno | atlas | goście | rozgrywki | Leszno | polonia | kolejka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje