Reklama

Reklama

Zapowiedź czwartej kolejki ekstraligi żużlowej

We Wrocławiu zapowiada się ciekawy pojedynek. Do stolicy Dolnego Śląska przyjeżdża niepokonany do tej pory zespół Apatora. Czy ma szanse na wywalczenie dwóch punktów?

1. Atlas Wrocław - Apator Toruń

Tak, ale rywal w tym sezonie mierzy w złoty medal i nie zamierza łatwo oddawać punktów. Wrocławianie po porażce w Pile teraz muszą wygrać aby liczyć się w walce o czołowe pozycje w tabeli. W niedzielnym spotkaniu z pewnością nie wystąpi Robert Dados, który bardzo słabo wypadł w Pile. Zabraknie również drugiego stranieri Apatora - Andreasa Jonnsona. Szkoleniowiec gości postanowił desygnować czwórkę seniorów, która jak na razie udanie prezentuje się w spotkaniach ligowych. Czy passa ta zostanie podtrzymana również we Wrocławiu?

Reklama

Opinie przed meczem:

Jan Ząbik ( trener Apatora) - Jedziemy do Wrocławia walczyć o dwa punkty. Dopiero postawa moich zawodników we Wrocławiu pokaże na ile nas stać w tym sezonie. Do tej pory startowaliśmy ze słabszymi rywalami.

Przypuszczalne składy:

Atlas - Sawina, Hancock, Krzyżaniak, Nicholls, Ułamek, Słabon, Zieja

Apator - Rickardsson, Kościecha, Bajerski, Kowalik, Jaguś, Chrzanowski,

Nasz typ: 46:44 dla Wrocławia

2. Pergo Gorzów - Unia Leszno

W Gorzowie spotykają się dwa zespoły, które w tym sezonie nie zdobyły jeszcze punktu. Kto zapisze na swoim koncie jako pierwszy dwa oczka? . Wszystko wskazuje na to, że gospodarze, w których szeregi powróci najprawdopodobniej Piotr Świst. Unia do Gorzowa przyjedzie z Drymlem, który na tamtejszym torze udanie zaprezentował się podczas finału mistrzostw świata juniorów. Zabraknie w składzie Rempały, który odniósł w ostatnim spotkaniu kontuzję. Trudno się spodziewać aby Unia w słabym składzie była w stanie nawiązać walkę z Pergo, które będzie występowało na własnym torze.

Opinie przed meczem:

Stanisław Chomski ( trener Pergo) - Mam nadzieję, że uda nam się w końcu odnieść pierwsze zwycięstwo w tym roku. Jedziemy be Andersena, który w niedzielę ma zaplanowany mecz w lidze duńskiej.

Przypuszczalne składy:

Pergo - Crump, Aszenberg, Świst, Flis, Staszewski, Okoniewski

Unia - Adams, Dryml, Jankowski, Baliński, Kościuch, Fierlej

Nasz typ: 55:35 dla Pergo

3. Włókniarz Częstochowa - ZKŻ Zielona Góra

Jeśli Częstochowa zamierza utrzymać się w lidze musi wygrywać spotkania na własnym torze. Łatwo powiedzieć, gorzej wykonać. Jak na razie podopieczni Czesława Czernickiego w ligowych rozgrywkach spisują się bardzo słabo. W inauguracyjnym pojedynku przegrali z Atlasem, w poniedziałek lepszy okazał się Apator. W niedzielę wystąpi wprawdzie Ryan Sullivan, ale i to może się okazać za mało aby pokonać zespół z Zielonej Góry, który wygrywając z Bydgoszczą pokazał, że nie zamierza tanio sprzedawać skóry. Jeśli tylko Huszcza i Kuciapa utrzymają formę z meczu z Bydgoszczą to w Częstochowie może być bardzo ciekawie i niewykluczone, że to goście po tym spotkaniu będą chodzili uśmiechnięci.

Opinie przed meczem:

Aleksander Janas ( trener ZKŻ) - Wydaje mi się, że nie jesteśmy bez szans w starciu z Włókniarzem. Kluczowa będzie postawa obcokrajowców. Najprawdopodobniej sięgniemy po Hamilla i Svaba. Wierzę, że nawiążemy wyrównaną walkę.

Przypuszczalne składy:

Włókniarz - Walasek, Sullivan, Jędrzejak, Pietrzyk, Bardecki, Malecha

ZKŻ - Huszcza, Kujawa, Kuciapa, Svab, Hamill, Kurmański

Nasz typ: 45:45

4. Polonia Bydgoszcz - Polonia Piła

Obok potyczki Atlasu z Apatorem to najciekawsze spotkanie czwartej kolejki. Na torze w Bydgoszczy rywalizowały będą ze sobą ekipy mistrzów i wicemistrzów Polski z ubiegłego sezonu. Atut Bydgoszczan to czwórka równo punktujących zawodników. Piła z kolei dysponuje wyrównanym składem i najlepszym polskim juniorem - Jarosławem Hampelem. Czy to wystarczy do pokonania Bydgoszczan? Raczej nie, ale kibice, którzy przyjdą na to spotkanie będą z pewnością świadkami emocjonującego widowiska. Słabo spisującego się Gustafssona zastąpi Australijczyk - Jason Lyons.

Opinie przed meczem :

Janusz Michaelis ( trener Piły) - Jedziemy do Bydgoszczy walczyć o zwycięstwo. Myślę, że o ile wszyscy pojadą równo i wpadki nie zanotuje ani Karlsson ani Louis to mamy szansę na dwa punkty.

Przypuszczalne składy:

Bydgoszcz - Gollob, Tajchert, Wiltshire, Lyons, Protasiewicz, Robacki

Piła - Gollob, Jabłoński, Karlsson, Drabik, Louis, Gapiński, Hampel

Nasz typ: 50:40

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | pory | W.E. | Wrocław | atlas

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy