Reklama

Reklama

Zamieszanie w PGE Ekstralidze. Tabela może się zmienić

Polska ma najsilniejszą ligę żużlową, ale jej władze nie potrafią tak jej zorganizować, aby po ostatnim meczu sezonu zasadniczego było wiadomo, kto spada, a kto walczy o mistrzostwo. Bałagan spowodowany aferą dopingową Grigorija Łaguty psuje wizerunek polskiego żużla.

Sezon zasadniczy wygrał Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra i w półfinale zmierzy się z czwartą w tabeli Unią Fogo Leszno. Drugą parę półfinałową tworzą Betard Sparta Wrocław i Cash Broker Stal Gorzów. Otwartą sprawą jest jednak to, która z tych drużyn ostatecznie zajmie drugie miejsce. Nie wiadomo także, kto spadnie.

Reklama

Jeśli ROW Rybnik straci punkty za dopingową wpadkę Grigorija Łaguty, to Stal powiększy swoje konto o dwa "oczka" i wtedy trzy czołowe zespoły będą miały po 25 punktów.

Regulamin w takim wypadku mówi, że: "W przypadku równych sum punktów meczowych dwóch lub więcej drużyn o kolejności w tabeli decydują zdobyte punkty meczowe wyłącznie w meczach między tymi drużynami".

Jeśli tak się stanie, to Falubaz utrzyma pierwsze miejsce, bo ma najlepszy bilans. Na drugie miejsce awansuje Stal, a Sparta spadnie na trzecią lokatę.

Będzie to oznaczać, że gospodarzem pierwszego meczu półfinałowego będzie Sparta, a nie - jak obecnie wynika z tabeli - Stal.

W tym momencie tabelę zamyka Get Well Toruń, ale jeśli Łaguta zostanie uznany winnym przez Polską Agencję Antydopingową, to ROW Rybnik musi liczyć się z utratą punktów i to on spadnie na ostatnie miejsce w tabeli, a to będzie oznaczać degradację.

Zawodnik ma prawo do obrony, ale jego problemy nie mogą paraliżować całej ligi. Poza tym, Grigorij Łaguta oblał test antydopingowy... 11 czerwca.

MZ

Mała tabelka w przypadku, gdy 3 drużyny będą miały po 25 pkt:

1. Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra  7 pkt

2. Cash Broker Stal Gorzów  4

3. Betard Sparta Wrocław 3

Wyniki:

Betard Sparta - Cash Broker Stal 44:45, 49:41

Cash Broker Stal - Ekantor.pl Falubaz 45:45, 45:45

Ekantor.pl Falubaz - Betard Sparta 48:42, 51:39

Pary półfinałowe:

Fogo Unia Leszno - Ekantor. pl Falubaz Zielona Góra

3 zespół w tabeli - 2 zespół w tabeli

Pierwsze mecze rozegrane zostaną 3 września, rewanże 10 września.

Żużel - Tabela Ekstraligi

1.Fogo Unia Leszno28 pkt
2.Moje Bermudy Stal Gorzów21 pkt
3.Betard Sparta Wrocław20 pkt
4.RM Solar Falubaz Zielona Góra20 pkt
5.Eltrox Włókniarz Częstochowa19 pkt
Zobacz pełną tabelę

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje