Reklama

Reklama

Zamieszanie transferowe wokół Tomasza Golloba

Saga transferowa z udziałem Tomasza Golloba dobiega końca. Mistrz świata z 2010 roku w przyszłym sezonie najprawdopodobniej będzie zawodnikiem Unii Tarnów.

Gollob występował już w klubie z Tarnowa w sezonach 2004-2007. Dwukrotnie z "Jaskółkami" zdobywał mistrzostwo polski.

Jak podaje "Przegląd Sportowy" umowa Unii z Gollobem jest już gotowa. Jeśli żadna ze stron nie będzie miała do niej zastrzeżeń i nie pojawi się nagle nowa, lukratywna propozycja, to mistrz świata z 2010 roku pojedzie w Tarnowie.

Gollob już dawno zapowiedział, że jeśli Roman Karkosik wycofa się z finansowania Unibaxu, to on odejdzie z klubu z Torunia, w którym spędził ostatnie dwa sezony. Gdy jasnym stało się, że biznesmen rezygnuje ze sponsoringu, zaczęto spekulować o przyszłości Golloba.

Łączono go z Marmą Rzeszów. Prezes "Żurawi" Marta Półtorak od dawna chce ściągnąć Golloba do stolicy Podkarpacia. Żużlowiec regularnie odrzuca oferty rzeszowian. Gollob, gdy był zawodnikiem Unii Tarnów, miał złożyć obietnice ówczesnemu prezesowi Szczepanowi Bukowskiemu, że nigdy nie pojedzie w Rzeszowie. Kluby te za sobą nie przepadają.

Golloba łączono także z drużynami pierwszoligowymi. Mówiło się o ofercie z ŻKS Ostrovii. Klub ten ma wysokie ambicje. W zakończonym sezonie wygrał 2. ligę i już planuje awans do Ekstraligi. Mówiło się także o zainteresowaniu ze strony ŻKS ROW Rybnik.

Ostatni sezon dla Golloba był raczej nieudany. Zanotował najgorszą średnią biegową od pierwszego sezonu w Ekstralidze w 1988 roku. Kolejny sezon może być jednak dużo lepszy. Na tory wracają przelotowe tłumiki, na których Gollob zdobył mistrzostwo świata.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje