Reklama

Reklama

Wyrównana stawka w finale. Polacy bronią tytułu

Przed sobotnim finałem drużynowego Pucharu Świata na żużlu trener reprezentacji Polski Marek Cieślak jest dobrej myśli. "Ciężko będzie obronić tytuł, bo wszystkie zespoły są mocne. Stawka jest bardzo wyrównana, ale jestem optymistą" - powiedział.

"Mamy w składzie mistrza oraz wicemistrza świata i głównie na nich będą skierowane oczy wszystkich. Ale wiem, że i Piotr Protasiewicz, i Krzysztof Kasprzak nie zawiodą. Jestem też optymistą, jeśli chodzi o Janusza Kołodzieja. Mam nadzieję, że pojedzie bardzo dobrze i zdobędzie dla nas ważne punkty" - podkreślił Cieślak.

Kołodziej także liczy na udany występ w sobotnim finale. "Dużo pracuję i mam nadzieję, że dostanę za to nagrodę i w końcu dobrze pojadę. Oby to było w sobotę" - wspomniał mistrz kraju.

Na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie rywalami obrońców tytułu będą żużlowcy z Australii, Danii i Szwecji.

Reklama

"To będzie jeden z bardziej wyrównanych finałów w historii jeśli chodzi o składy i siłę drużyn" - ocenił Piotr Protasiewicz.

Polacy start w finale zapewnili sobie 11 lipca w angielskim King's Lynn. Wcześniej - 9 lipca w Vojens - uczynili to Duńczycy. W czwartek w barażu w Gorzowie żużlowcy Australii i Szwecji zajęli pierwsze i drugie miejsce i to oni będą kolejnymi rywalami Polaków w sobotę. Początek zawodów o 19.

Wcześniej, na bulwarze nad Wartą, odbędą się m.in. występy dj-ów, pokazy motocyklistów, biegi po plaży z przeszkodami.

Składy drużyn startujących w finale:

Polska:

Tomasz Gollob, Jarosław Hampel, Krzysztof Kasprzak, Janusz Kołodziej, Piotr Protasiewicz.

Dania:

Nicki Pedersen, Kenneth Bjerre, Niels Kristian Iversen, Mads Korneliussen, Bjarne Pedersen.

Australia:

Davey Watt/Rory Schlein, Chris Holder, Troy Batchelor, Darcy Ward, Jason Crump.

Szwecja:

Andreas Jonsson, Fredrik Lindgren, Antonio Lindbaeck, Jonas Davidsson, Thomas Jonasson.

Zapraszamy na relację na żywo z finału Drużynowego Pucharu Świata!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy