Reklama

Reklama

Wypadek Tomasza Golloba podczas mistrzostw Europy

Tomasz Gollob uległ wypadkowi podczas turnieju żużlowych mistrzostw Europy, które odbyły się w duńskim Holsted. Polak opuścił tor w karetce pogotowia ratunkowego.

Gollob w 19. wyścigu przewrócił się tuż po starcie na pierwszym łuku, po kontakcie z motorem Andrzeja Lebiediewa, i kilka razy przekoziołkował razem ze swoją maszyną.

Przy zawodniku Unibaksu Toruń natychmiast pojawiły się służby medyczne. Gollob w końcu wstał, ale tor opuścił w karetce pogotowia. Ta jednak nie wyjechała poza park maszyn. Pierwsze diagnozy lekarskie mówią, że Polak nie doznał poważnych urazów.

Łotysz został wykluczony z powtórzonego biegu.

Zawody w Holsted były trzecią rundą mistrzostw Europy.

Reklama

Turnieje ME odbywają się na podobnych zasadach jak GP. Różnicą jest sposób kwalifikacji do finału. W IME po rozegraniu 20 wyścigów awans do decydującego biegu będą mieć zapewniony dwaj najlepsi zawodnicy. Żużlowców, którzy uplasują się na pozycjach 3-6, czeka rywalizacja w dodatkowym starcie o dwa pozostałe miejsca.

Od ubiegłego roku ME odbywają się w nowej formule. Tytuł zdobędzie zawodnik, który po finałowym turnieju w Częstochowie (19 września), będzie miał najwięcej punktów zdobytych łącznie we wszystkich eliminacjach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje