Reklama

Reklama

Wydadzą prawie 1,5 miliona na modernizację stadionu!

W ostatnich dniach informowaliśmy o inwestycjach, które, w trakcie trwającej obecnie przerwie międzysezonowej, są realizowane na stadionie im. płk. Franciszka Hynka w Gnieźnie. Okazuje się, że poza opisanymi przez nas zmianami, na obiekcie, na którym swoje domowe mecze rozgrywa Start, dojdzie w tym roku kalendarzowym do kolejnych remontów. Pod koniec ubiegłego roku miasto uchwaliło budżet – na stadion przy ul. Wrzesińskiej przeznaczono prawie 1,5 miliona złotych.

Niedługo po zakończeniu sezonu żużlowego, bo pod koniec października, na stadionie w Gnieźnie rozpoczęła się pierwsza duża inwestycja tej zimy. Z pomocą toromistrza Betard Sparty Wrocław, Grzegorza Węglarza, na torze przy ul. Wrzesińskiej 25 rozpoczęto proces uzupełnienia nawierzchni i przy okazji delikatnej zmiany jej specyfikacji. Owal w Gnieźnie ma teraz w swojej strukturze przypominać ten we Wrocławiu. I właśnie przy tym elemencie prac pomagał Grzegorz Węglarz.

Później gnieźnieński klub poinformował o tym, że podpisano umowę na budowę odwodnienia liniowego. Choć nie jest ono wymagane w eWinner 1. Lidze, gnieźnianie chcą być gotowi na ewentualny awans do PGE Ekstraligi, który pozostaje celem klubu na przyszłe lata. Kontrakt podpisano jeszcze w 2021 roku, jednak krótko po Nowym Roku przy ul. Wrzesińskiej ruszyły prace. Kibice mogli zacząć się martwić, że prace mogą negatywnie wpłynąć na przygotowania drużyny do sezonu, jednak w klubie zapewniają, że mają się one zakończyć do końca lutego.

Reklama

Przed końcem 2021 roku gnieźnieński magistrat sprawił dodatkową niespodziankę kibicom czerwono-czarnych. W ostatnich dniach roku udało się sfinalizować zakup budynku, w którym niegdyś mieścił się legendarny hotel "Orzeł" oraz teren wokół niego. Było to pozytywne zakończenie sprawy, która ciągnęła się od kilku dobrych lat. Okazuje się jednak, że te trzy inwestycje to nie wszystko, co wydarzy się na stadionie przy Wrzesińskiej w 2022 roku.

Na stadion Startu Gniezno miasto wyda prawie 1,5 miliona

W uchwale budżetowej Miasta Gniezna na rok 2022, stadion przy ul. Wrzesińskiej pojawia się kilkukrotnie. Największą inwestycją będzie realizowane obecnie odwodnienie liniowe - wyceniono je na 1,25 miliona złotych. Drugim najdroższym wydatkiem dla GOSiR-u będzie montaż 10 kamer za 53 tysiące złotych.

Miasto, za pośrednictwem GOSiR-u zrealizuje jeszcze kilka mniejszych inwestycji. Wymieniona zostanie brama wjazdowa na stadion oraz naprawa jego ogrodzenia (35 tysięcy złotych), wymienione zostaną też daszki w kasach biletowych (33 tysiące złotych) oraz płyty na bandzie (31 tysięcy złotych). Łączna kwota inwestycji to 1,402 miliona złotych.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy