Reklama

Reklama

Włókniarz - Stelmet 46:44 w rewanżowym meczu o Puchar Fair Play

Żużlowcy Dospelu Włókniarza Częstochowa pokonali u siebie Stelmet Falubaz Zielona Góra 46:44 w rewanżowym meczu o Puchar Fair Play. Pierwsze spotkanie Falubaz wygrał u siebie 57:33.

Rewanżowy mecz o Puchar Fair Play, w przeciwieństwie do pierwszego pojedynku, który toczył się pod dyktando zielonogórzan, miał bardzo wyrównany przebieg. Gospodarze uzyskali prowadzenie po pierwszym wyścigu, w którym defekt na czwartym okrążeniu przytrafił się prowadzącemu Jarosławowi Hampelowi. Do połowy zawodów gościom nie udało się zniwelować strat i dopiero po dziewiątym wyścigu doprowadzili do remisu 27:27.

Wcześniej zawodnicy walczyli ze zmiennym szczęściem, ale kilka wyścigów miało bardzo interesujący przebieg, jak chociażby czwarty, w którym pasjonującą walkę stoczyli Andreas Jonsson i Grigorij Łaguta, a na ostatniej prostej lepszy okazał się Szwed.

Reklama

Goście objęli prowadzenie po wygranym 4:2 wyścigu jedenastym, w którym najlepszy był Patryk Dudek, a dopiero czwarty za Rafałem Szombierskim i Aleksandrem Łoktajewem przyjechał na metę Łaguta. Przed wyścigami nominowanymi był remis 39:39, gdyż Rune Holta pokonał Jonssona, a w pojedynku braci Jabłońskich, którego stawką było trzecie miejsce, reprezentujący Włókniarza Mirosław okazał się lepszy od Krzysztofa (Falubaz).

W pierwszym z biegów nominowanych Szombierski pokonał Hampela, a Mirosław Jabłoński przyjechał na metę trzeci przed Łoktajewem i Włókniarz objął prowadzenie 43:41. Dwupunktową przewagę gospodarze utrzymali również po ostatnim wyścigu, który zakończył się remisem, gdyż Holta efektownym atakiem wyprzedził Dudka i Jonssona. Czwarte miejsce w tym biegu zajął Michael J. Jensen, który przed meczem podpisał na oczach kibiców kontrakt z Włókniarzem na starty w jego barwach w roku 2014.

Dospel Włókniarz Częstochowa - Stelmet Falubaz Zielona Góra 46:44

Dospel Włókniarz Częstochowa: Rune Holta 13 (3,2,2,3,3), Rafał Szombierski 7 (2,d,0,2,3), Michael J. Jensen 7 (3,0,2,2,0), Grigorij Łaguta 6 (2,1,3,0), Mirosław Jabłoński 5 (0,2,1,1,1), Adam Strzelec 4 (1,2,1), Artur Czaja 4 (3,1,w).

Stelmet Falubaz Zielona Góra: Patryk Dudek 13 (2,3,3,3,2), Andreas Jonsson 12 (3,3,3,2,1), Jarosław Hampel 8 (d,1,2,3,2), Aleksander Łoktajew 6 (1,3,1,1,0), Alex Zgardziński 3 (2,1,0), Krzysztof Jabłoński 2 (1,0,1,0), Arkadiusz Potoniec 0 (0,0,0).

Najlepszy czas dnia 66,06 w ósmym wyścigu uzyskał Grigorij Łaguta.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy