Reklama

Reklama

Włókniarz kandydatem do złota

Włókniarz Częstochowa z pewnością jest jedną z tych drużyn, które stać w 2007 roku na sięgnięcie po tytuł Drużynowych Mistrzów Polski.

W ubiegłym sezonie "Lwy" wywalczyły srebrny medal. Teraz ich zamiarem jest poprawa tej lokaty.

O sile częstochowian decyduje w głównej mierze armia zaciężna. Greg Hancock, Lee Richardson, Christian Hefenbrock, Lukas Dryml, Antonio Lindbaeck to żużlowcy, z których usług korzystać będzie w tym roku Piotr Żyto. Do tej plejady doświadczonych i znanych obcokrajowców dochodzą jeszcze młodzi Anglicy Edward Kennett i Lewis Bridger.

Polaków w składzie drużyny spod Jasnej Góry jest jak na lekarstwo. Liderem krajowym bez wątpienia będzie Sebastian Ułamek. Sympatyczny zawodnik to w ekstraligowej ekipie od lat silny punkt. Obok niego mogą się jeszcze pojawić Sławomir Drabik, Karol Baran czy Jordan Jurczyński. Prawdopodobne są jednak właściwie tylko występy tego pierwszego. Drabik bowiem z dobrej strony pokazał się w sparingach z Unią Tarnów.

Reklama

W szeregach młodzieżowców prym wieść powinien Mateusz Szczepaniak, który w przeciwieństwie do pozostałych kolegów ma już pewne doświadczenie w esktraligowych bojach. Niewykluczone jednak, że Piotr Żyto sięgnie po wspomnianych już wyżej Anglików: Edwarda Kennetta czy Lewisa Bridgera. Ten pierwszy dobrze zaprezentował się w potyczkach z "Jaskółkami", kiedy to tworzył duet z Antonio Lindbaeckiem.

"Lwy" są w stanie zawojować tegoroczne rozgrywki. Ekipa pod wodzą niezwykle doświadczonych Grega Hancocka i Sebastiana Ułamka nosi miano jednego z faworytów walki o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Jednakże zespoły ekstraligowe są w tym roku tak wyrównane, że nawet Włókniarz z armią zawodników zagranicznych nie może być pewien miejsca na podium. Trudno ocenić w jakiej dyspozycji będą Lee Richardson i Antonio Lindbaeck. Anglika stać na dobry wynik, ale niejednokrotnie zdarza mu się zawieść pracodawców.

Dla młodego Szweda ten rok na dobrą sprawę będzie dopiero pierwszym spędzonym w Polsce, więc przynajmniej na początku przyjdzie czas zbierania doświadczeń i nauki. Christian Hefenbrock w końcu to zawodnik, który w 2006 roku wystąpił w 16 meczach "Lwów" i wiele już umie. Jednakże wchodzi w wiek seniora, a to oznacza znacznie większe wyzwania, co często wiąże się z niższą niż wcześniej formą.

W szeregach młodych brakuje lidera. Szczepaniak do tej pory na takiego nie wyrastał. Osiągnięte w zeszłym roku wyniki, o których świadczy niska średnia, nie dają nadziei na to, by mógł się stać rewelacją w zastępach żużlowców spod Jasnej Góry. Nie można jednak wykluczyć, że dzięki regularnym występom, o ile tych nie pozbawią go Anglicy, zacznie punktować.

Niewiadomych jest w drużynie Piotra Żyto sporo, ale mimo to nie można zaprzeczyć, że właśnie Włókniarz jest kandydatem do tego, by odebrać tytuł Drużynowego Mistrza Polski Atlasowi Wrocław. W końcu nawet w zeszłym roku "Lwy" postarały się zepsuć fetę wrocławianom, pokonując ich w ostatnim ligowym meczu i to na dodatek na stadionie Atlasa. W tym roku takich sukcesów może być więcej.

Skład Włókniarza Częstochowa:

Obcokrajowcy:

Greg Hancock (USA)

Lee Richardson (Wielka Brytania)

Christian Hefenbrock (Niemcy)

Lukas Dryml (Czechy)

Antonio Lindbaeck (Szwecja)

Edward Kennett (Wielka Brytania) - junior

Lewis Bridger (Wielka Brytania) - junior

Seniorzy:

Sebastian Ułamek

Sławomir Drabik

Karol Baran

Jordan Jurczyński

Juniorzy:

Mateusz Szczepaniak

Marcin Piekarski

Damian Romańczuk

Borys Miturski

Mateusz Kowalczyk

Kamil Mistygacz

Trener: Piotr Żyto

Konrad Chudziński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje