Reklama

Reklama

Włókniarz i Wybrzeże bez licencji na sezon 2015 w ekstralidze żużla

Włókniarz Częstochowa i Wybrzeże Gdańsk nie otrzymały licencji na start w ekstralidze żużla w przyszłym sezonie.

Włókniarz Częstochowa i Wybrzeże Gdańsk nie otrzymały licencji na start w ekstralidze żużla w przyszłym sezonie.

Prezydium zarządu Polskiego Związku Motorowego stwierdziło wygaśnięcie licencji nadzorowanych Wybrzeża i Włókniarza, co oznacza, że zespoły te nie będą mogły startować w przyszłorocznych rozgrywkach żużlowych.

- Od tej decyzji nie ma odwołania. Przyznanie tym klubom licencji warunkowych miało im pomóc wprowadzić program naprawczy i usunąć wszelkie nieprawidłowości, m.in. finansowe, ale nie tylko. Tak się nie stało i nie możemy sobie pozwolić na kolejne zwodzenie z ich strony. Dlatego moim zdaniem najbardziej prawdopodobnym wariantem jest teraz praca od podstaw i start tych klubów od drugiej ligi - powiedział Arkadiusz Sąsara z zespołu licencyjnego PZM.

Reklama

Jak jednak dodał, sytuacja jest dynamiczna i nie można wykluczyć innego rozwiązania.

Obie drużyny w tym sezonie występowały w ekstralidze. Włókniarz zajął przedostatnie miejsce w tabeli i miał rywalizować w barażach, ale z udziału z nich zrezygnował Orzeł Łódź, co oznacza, że częstochowianie zachowali miejsce w elicie. Z kolei Wybrzeże bezpośrednio spadło do 1. ligi.

Licencje warunkowe obowiązywały w tym sezonie po raz pierwszy. Miały one umożliwić klubom, które nie spełniały warunków licencyjnych, wprowadzić programy naprawcze.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy