Reklama

Reklama

Wielki talent rozchwytywany. W Lublinie dostanie kontrakt marzeń?

Jeszcze nie zrobił żadnej wielkiej żużlowej kariery, w eWinner 1.LŻ zdążył na razie odjechać ledwie dziewięć meczów, ale wiele wskazuje na to, że już jesienią może się stać jednym z najlepiej opłacanych zawodników PGE Ekstraligi! Mowa o młodziutkim Wiktorze Przyjemskim, który 23 maja skończy dopiero 17 lat.

Właśnie jego młody wiek i spory żużlowy talent, sprawiły, że znalazł się na celowniku najlepszych klubów w Polsce. Kilka z nich kusiło go już w listopadowym oknie transferowym, ale junior postanowił zostać w Abramczyk Polonii Bydgoszcz i wypełnić do końca trzyletni kontrakt.

Chciałby awansować do PGE Ekstraligi z Abramczyk Polonią, ale...


Młody zawodnik powtarza, że marzy mu się w tym roku awans z bydgoskim klubem do PGE Ekstraligi, ale jeśli nawet tak się nie stanie, to przed nim samym, drzwi do elity będą stały otworem. Jako zawodnik, który będzie miał przed sobą jeszcze cztery pełne lata startów (aż do końca sezonu 2026) będzie mógł liczyć na naprawdę lukratywny kontrakt.

Reklama


Przyjemski w minionym sezonie zdążył zaprezentować próbkę swojego olbrzymiego talentu. W 9 meczach w barwach bydgoszczan wykręcił średnią 1,743 pkt/bieg. Dało mu to 32. miejsce na liście najlepszych zawodników eWinner 1.LŻ, ale wśród juniorów lepszego od niego nie było (drugi na liście Sebastian Szostak z Arged Malesy Ostrowa Wlkp. miał średnią 1,597 pkt/bieg).

Przyjemski może dać spokój na lata


Kluby z PGE Ekstraligi doskonale zdają sobie w związku z tym sprawę, że zakontraktowanie Przyjemskiego może zapewnić im spokój z obsadą jednego z miejsc juniorskich na lata. Z naszych informacji wynika, że mocno zdeterminowani by namówić chłopaka na transfer są zwłaszcza działacze Motoru Lublin. Wicemistrzowie Polski po sezonie 2022 nie będą mogli już na pozycjach juniorskich wystawiać Wiktora Lamparta (kończy 21 lat) i Przyjemski byłby dla nich wymarzonym uzupełnieniem duetu z Mateuszem Cierniakiem. Prezes Jakub Kępa miał już ponoć rozmawiać z młodym zawodnikiem Abramczyk Polonii i przybliżyć mu perspektywę startów w lubelskich barwach.

Poza Motorem na pewno zakusy na Przyjemskiego mają działacze ZOOLeszcz GKM-u Grudziądz. Ofertę też pewnie złoży mu przyszłoroczny beniaminek, zwłaszcza jeśli będzie nim Stelmet Falubaz Zielona Góra. Do tego w grę o bydgoskiego juniora może się włączyć Eltrox Włókniarz Częstochowa (chociaż oficjalnie zaprzeczają, twierdząc, że postawią na swoich młodych zdolnych m.in. Franciszka Karczewskiego i Kajetana Kupca) oraz być może Betard Sparta Wrocław i Moje Bermudy Stal Gorzów, jeśli w tym roku oczekiwania klubowych działaczy zawiodą tam odpowiednio: Michał Curzytek i Mateusz Bartkowiak.

Całe to zainteresowanie kontrakt Przyjemskiego może wywindować do astronomicznych rozmiarów.

Padnie juniorski rekord?


W oknie transferowym przed sezonem 2022 najbardziej rozchwytywanym juniorem był Bartłomiej Kowalski, którego chciały aż cztery ekstraligowe kluby. Rywalizację wygrała Betard Sparta Wrocław oferując mu ponoć kontrakt na poziomie 550 tysięcy na przygotowania do sezonu i 5,5 tysiąca za punkt. Przyjemski, jeśli tylko w najbliższym sezonie, potwierdzi swój talent, będzie mógł liczyć na znacznie lepszą ofertę.

Mówi się, że może pobić juniorski rekord i dostać propozycję lepszą niż ma obecnie aktualny indywidualny młodzieżowy mistrz świata, Jakub Miśkowiak w Eltrox Włókniarzu Częstochowa (700 tysięcy na przygotowanie do sezonu i 7 tysięcy za punkt).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy